Zarejestruj

zwrot kosztów leczenia od 2 podmiotów

Forum o ubezpieczeniach na czas podróży lub urlopu. Ubezpieczenia kosztów leczenia, utarty bagażu itd. Jakie ubezpieczenie wybrać? Z jakimi opcjami? Także ubezpieczenia dla osób uprawiających sport.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

zwrot kosztów leczenia od 2 podmiotów

Postprzez Elvis » Pt maja 25, 2018 6:59 am

Witam,
w czasie pobytu na zagranicznej wycieczce uległem wypadkowi. za wypadek odpowiada wyłącznie hotel. Z własnej kieszeni pokryłem koszty leczenia (oczywiście mam wszystko udokumentowane). Przed wyjazdem wykupiłem prywatnie ubezpieczenie, tak więc nie powinno być problemów ze zwrotem kosztów. I tu moje pytanie, czy waszym zdaniem mogę dochodzić zwrotu kosztów także od biura podróży, w którym wykupiłem wycieczkę.
PRZYPOMINAM ŻE PRZY UBEZPIECZENIACH MAJĄTKOWYCH NIE BYŁOBY TO MOŻLIWE. W tym wypadku wydaj mi się że - tak.

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu
Stały bywalec
Podziękował : 0 razy

Re: zwrot kosztów leczenia od 2 podmiotów

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Wt cze 12, 2018 1:32 pm

Po pierwsze mam nadzieję, że koszty leczenia, które Pan pokrywał z własnej kieszeni były ustalane telefonicznie z Centrum Alarmowym danego ubezpieczyciela (chyba, że ze jakichś ważnych względów nie było takiej możliwości). Ponieważ Ubezpieczyciel często zastrzega sobie to w Ogólnych Warunkach ubezpieczenia. Poza tym jeśli był to tzw. Nieszczęśliwy wypadek, to ubezpieczyciel może wypłacić odszkodowanie również za uszczerbek. Pana roszczenie do Hotelu, powinno być za tak zwane zadośćuczynienie za doznany przez Pana wypadek (hotel powinien mieć wykupione swoje ubezpieczenie OC od takich zdarzeń), czyli Pan może zaproponować jakąś sumę, która Pana satysfakcjonuje w takiej sytuacji w odniesieniu do poniesionych przez Pana kosztów, a Hotel się do tego ustosunkuje.

Na przeszłość zasadą jest, że w przypadku ubezpieczeń majątkowych faktycznie możemy otrzymać odszkodowanie wyłącznie w sumie odpowiadającej wartości poniesionej szkody, a nie wielokrotność odszkodowań odpowiadającej liczbie polis. Odmiennie jest w przypadku ubezpieczeń osobowych gdzie możemy otrzymać świadczenia z kilku umów (polis) jednocześnie bowiem istnieje tutaj w odróżnieniu od ubezpieczeń majątkowych możliwość kumulacji świadczeń - czyli otrzymania kilku świadczeń niezależnie od siebie z każdej polisy, która w zakresie ochrony przewiduje wypłatę świadczenia na skutek określonego zdarzenia zgodnie z zawartymi umowami i określonymi w nich sumami ubezpieczeń. Możemy mieć np. ubezpieczenie na życie w zakładzie pracy, osobne indywidualne ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie turystyczne i jeśli doznamy uszczerbku, a umowa przewiduję wypłatę świadczenia, to wnioskujemy w każdym Towarzystwie.

Powrót do Ubezpieczenia turystyczne