Zarejestruj

OC, rozwiązanie umowy gdy samochód jest sprzedany a współwłaściciel nie żyje

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

OC, rozwiązanie umowy gdy samochód jest sprzedany a współwłaściciel nie żyje

Postprzez Alex » Cz cze 14, 2018 5:20 pm

Może ktoś będzie w stanie mi doradzić. Otóż chcę rozwiązać umowę OC, jednak samochód który jest ubezpieczony został przeze mnie sprzedany 4 lata temu, w tym momencie jest ubezpieczony przez nowego właściciela w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Drugi współwłaściciel mojego auta nie żyje.
Moje pytanie brzmi w jaki sposób najlepiej rozwiązać umowę, żeby załatwić to jak najszybciej, i bez zbędnego wyjaśniania z TU? Wysyłając umowę kupna-sprzedaży, z prośbą o rozwiązanie umowy, czy raczej akt zgonu, oświadczenie o użytkowaniu w dobrej wierze? Nie zależy mi na żadnych zwrotach, chcę po prostu rozwiązać umowę i zakończyć możliwie jak najszybciej sprawę.

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: OC, rozwiązanie umowy gdy samochód jest sprzedany a współwłaściciel nie żyje

Postprzez Ubea » Pt cze 15, 2018 6:33 am

Z Twojego postu wynika, że nie jesteś już właścicielem tego auta, więc nie możesz wypowiedzieć umowy OC. Jako sprzedawca auta miałeś obowiązek powiadomić ubezpieczyciela o zbyciu samochodu w ciągu 14 dni.

Odnosząc się jeszcze do tego, że drugi współwłaściciel nie żyje. Kiedy umiera właściciel / współwłaściciel auta, powinno zostać przeprowadzone postępowanie spadkowe, a ubezpieczyciel powinien zostać powiadomiony o zgonie. Postępowanie spadkowe ustali, kto jest nowym współwłaścicielem auta i to ta osoba oraz osoba, której sprzedałeś auto są odpowiedzialne za OC samochodu.

Powrót do Ubezpieczenie OC