Zarejestruj

Chcę starać się o odszkodowanie

Dyskusje na temat szkód, wypadków i odszkodowań. Opinie i porady.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Chcę starać się o odszkodowanie

Postprzez Ballboa » Cz lip 05, 2018 3:52 pm

Witam.
Znalazłem się w sytuacji,w której nie wiem co postąpić. Niżej wszystko opiszę od początku do końca.

Rok 2017 (Ubezpieczenie szkolne trwające do września 2017 roku) (Nowe ubezpieczenie od 2017 roku,października PRYWATNE)

Marzec,pewnego wieczoru jeżdżąc na BMX doszło do mojego wypadku,wywróciłem.Stworzył się dość duży obrzęk na kolanie i miałem problemy ze zginaniem nogi. Udałem się na SOR zostałem przebadany i skierowany do poradni chirurgicznej. Diagnozą było o ile pamiętam skręcenie kolana. Po miesiącu leczenia,lekarz uznał,że kolano jest zdrowe i mogę wracać do sportu. Choć czułem lekką niestabilność kolana,wróciłem do sportu. Niecały tydzień po zakończeniu leczenia doszło do ponownej kontuzji spowodowanej tą niestabilnością,kolano mi "wypadło". Znów udałem się na SOR,lekarze stwierdzili,że leczyłem się u złego lekarza i powinienem iść do ortopedy.
Po otrzymaniu skierowania udałem się do ortopedy. Jego diagnozą było prawdopodobne zerwanie więzadła krzyżowego. Lekarz przepisał ortezę i zalecił rehabilitacje,która trwała 10 dni. Oczywiście udałem się na nią. Osoba która mnie rehabilitowała uznała ewidentnie,że jest coś nie tak. Twierdziła,że na 90%,jest to zerwanie więzadła krzyżowego. Poleciła mi zrobienie (>>>). Doczekałem się terminu tego badania na sierpień 2017. Bodajże czekałem na wyniki 3/4 tygodnie. Wyniki ewidentnie "mówiły",że jest zerwane więzadło,z czym lekarz u którego się leczyłem się nie zgadzał. Stwierdziłem,że nie będę się już u niego leczył i to olałem. Poszedłem do 2 innych lekarzy prywatnie. Od 2 dostałem dokładnie taką samą diagnozę,że potrzebna jest operacja.Przy okazji wypisał mi jeden z lekarzy zwolnienie roczne z WF. Terminy na NFZ były dalekie,a prywatnie ceny zaczynały się od 11 000zł. Nie było mnie na to stać. Zacząłem chodzić w ortezie i odłożyłem sprawę na kolejny rok.

Rok 2018

Początkiem roku wywróciłem się na lodzie. Doszło do zmiażdżenia łąkotki. Udałem na kolejną wizytę do polecanego ortopedy. Uznał,że trzeba operować jak najprędzej,jako że jestem młody. Termin który mi zapisał,dostałem dopiero na 2019 rok marzec. Choć polecił mi szpital w innym mieście,żebym zajechał się tam zapytać z jego polecenia. Udałem się tam i po rozmowie z lekarzem z tamtego szpitala nadał mi termin operacji (4/5 tygodni). Ucieszyłem się i wróciłem do domu.
Zrezygnowałem ze wcześniejszego terminu. Doczekałem się pierwszej operacji. W szpitalu przeleżałem 3 doby. Okazało się,że lekarz usunął mi sporą część łąkotki,która była zmiażdżona po sytuacji,która była początkiem roku. Powiedział,że będzie trzeba jeszcze zrobić ACL kolana (szycie więzadła krzyżowego).
Po wygojeniu się ran po 1 operacji dostałem termin na drugą operację,gdzie miałem szyte więzadło. Przeleżałem 4 doby w szpitalu. Wróciłem do domu,właśnie mija 2 tydzień od ostatniej operacji,ściągnąłem już szwy. Teraz czeka mnie długa rehabilitacja.

Teraz mam takie pytanie.
Jak z odszkodowaniem,jak się starać?
Z prywatnego,tego co trwa od października 2017 do września 2018,czy ze starego szkolnego,które trwało od października 2016 do września 2017?
Proszę o pomoc chcę to rozegrać dobrze.
Jeśli o czymś zapomniałem,proszę pytać niżej.

Stały bywalec

Re: Chcę starać się o odszkodowanie

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Pt lip 13, 2018 10:28 am

W mojej ocenie to dwa różne wypadki NNW i konsekwencje z nimi związane. Radziłabym pierwszy wypadek zgłosić w ubezpieczeniu szkolnym, a drugi na lodzie w ubezpieczeniu prywatnym, które za pewne ma większe Sumy Ubezpieczenia. Jeśli prywatne Ubezpieczenie ma Pan w dobrym zakresie, to Ubezpieczyciel powinien wypłacić za uszczerbek, za pobyt w szpitalu w związku z operacją po NNW, a także koszty leczenia i rehabilitacji. Ogólnie z Pana historii wynika bezsprzecznie, że należy być ubezpieczonym w razie NNW.
Pozdrawiam

Początkujący

Re: Chcę starać się o odszkodowanie

Postprzez Ballboa » Pn lip 16, 2018 1:23 pm

AWUBEZPIECZENIADG napisał(a):W mojej ocenie to dwa różne wypadki NNW i konsekwencje z nimi związane. Radziłabym pierwszy wypadek zgłosić w ubezpieczeniu szkolnym, a drugi na lodzie w ubezpieczeniu prywatnym, które za pewne ma większe Sumy Ubezpieczenia. Jeśli prywatne Ubezpieczenie ma Pan w dobrym zakresie, to Ubezpieczyciel powinien wypłacić za uszczerbek, za pobyt w szpitalu w związku z operacją po NNW, a także koszty leczenia i rehabilitacji. Ogólnie z Pana historii wynika bezsprzecznie, że należy być ubezpieczonym w razie NNW.
Pozdrawiam

Je

Powrót do Odszkodowania