Zarejestruj

AC / Mini AC dla starszego auta

Dyskusje na temat ubezpieczeń: Assistance i NNW (Następstw Nieszczęśliwszych Wypadków). Rady i pomoc w problemach.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

AC / Mini AC dla starszego auta

Postprzez drakerc » Śr lip 08, 2015 9:02 pm

Witam,

mam 17-letnie, stosunkowo unikatowe i utrzymujące cenę auto o wartości ok. 25000zł (Ford F-350). Niestety, nigdzie nie znalazłem możliwości kupna na niego AC, bądź też innego ubezpieczenia w tym stylu (mini casco). Smart Casco w Link4 ubezpiecza samochody do max 15 lat, PZU chyba juz nie ma swojego mini casco i nic wiecej nie znalazłem. Oczywiscie nie znalazłem ubezpieczyciela ktory chcialby zaoferować pełne AC :/. Czy ktos ma pomysl, gdzie mozna kupic wlasnie albo AC dla takiego auta, albo jakis dodatek do OC zabezpieczający auto? Najlepiej od kolizji ze zwierzętami, czy tez od stluczek parkingowych.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum
Podziękował : 1 razy

Re: AC / Mini AC dla starszego auta

Postprzez Superubezpieczenia » Cz lip 09, 2015 8:11 am

Witam,
w PZU masz możliwość ubezpieczenia 17 letniego auta w zakresie AC, jak i Mini Casco. Z doświadczenia wiemy, że ten Ubezpieczyciel jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o unikatowe sytuacje :)

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez michal » Cz lip 09, 2015 9:02 am

Allianz ma taką opcję jak Mini Car Assistance do OC. Opcja ta działa na terytorium całej Polski i obejmuje holowanie samochodu z miejsca wypadku do najbliższego warsztatu naprawczego. Limit kwoty na holowanie to 125 euro = 500zł.

Zapraszam do kontaktu.

Początkujący

Postprzez Maniek6 » Cz lip 09, 2015 12:29 pm

Panie Agencie Allianz Mini Car Assistance to nie AC czy Mini Casco a o to pyta autor posta.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Postprzez drakerc » Cz lip 09, 2015 7:38 pm

Superubezpieczenia napisał(a):Witam,
w PZU masz możliwość ubezpieczenia 17 letniego auta w zakresie AC, jak i Mini Casco. Z doświadczenia wiemy, że ten Ubezpieczyciel jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o unikatowe sytuacje :)

Dziękuję. Teraz takie pytanie: czy można kupic samo AC bez OC? Moje auto ma dość spory silnik o pojemności 6.8l, więc dużo ubezpieczycieli OC daje ogromne kwoty za OC. Sprawdzałem porównywarkę superubezpieczenia i znalazło mi AC w Compensie za 730zł, a to super cena, natomiast OC kosztuje w pakiecie 2200zł (podczas gdy w Link4 płacę za OC 350zł...).

Słyszałem też że Warta ma AC dla starych aut, ale to trzeba sie chyba udac do agenta, bo nie maja wielu porownywarek...

Bywalec forum

Postprzez Superubezpieczenia » Pt lip 10, 2015 6:47 am

Warta ma specjale ubezpieczenia dla Klasyków tzw. oldtimerów, czyli samochodów mających nie mniej niż 25 lat.
Co do pakietów- zazwyczaj w pakiecie wychodzi taniej,bo np. pośrednik może wynegocjować jakieś dodatkowe zniżki. Ale jak najbardziej można zrobić OC i AC osobno.

Powrót do Pozostałe ubezpieczenia samochodowe