Zarejestruj

Czy będę miał zniżki zakup samochodu.

Dyskusje na temat ubezpieczeń: Assistance i NNW (Następstw Nieszczęśliwszych Wypadków). Rady i pomoc w problemach.
Początkujący
Posty: 2
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2018 5:12 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Czy będę miał zniżki zakup samochodu.

Postprzez maxio69 » Pt wrz 07, 2018 5:18 am

Witam.
Prawo jazdy mam od 10lat ja mam 28 lat.
Mam samochód w którym ja jestem właścicielem a tato jest współwłaścicielem. Tato ma wszystkie zniżki stąd dość tanie jest ubezpieczenie tego samochodu. Samochód mam w posiadaniu już ponad 2 lata. Wcześniejsze auta jakie miałem były tylko na tatę.
Teraz chce kupić samochód i ubezpieczyć tylko na siebie. Czy będę miał jakieś zniżki? Czy będę już miał full zniżek? Jak będzie wyglądać systuacja gdy auto które kupię będzie mieć ponad 10 lat? I silnik jego będzie około 1.6 bądź 2.0?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Doradca
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 2:16 pm
Podziękował : 2 razy
Pomógł: 13 razy

Re: Czy będę miał zniżki zakup samochodu.

Postprzez Ubea » Pt wrz 07, 2018 6:27 am

Jak na pierwsze ubezpieczenie tylko na siebie jesteś w dość korzystnej sytuacji.
Po pierwsze nie grozi Ci już podwyżka za krótki okres posiadania prawa jazdy.
Po drugie nie grozi Ci już zwyżka za wiek.
Po trzecie, o ile przez te dwa lata posiadania samochodu nie było żadnej szkody, masz już rozpoczętą korzystną historię ubezpieczeniową i jakieś zniżki już będą (nie będą to jednak jeszcze pełne zniżki).
Samochód ma tak naprawdę mniejsze znaczenie dla ceny OC, jednak generalnie mniejsza pojemność silnika wiąże się z niższą składką.
Cenę ubezpieczenia możesz poznać, wypełniając kalkulator OC (link do naszego znajdziesz w podpisie). Możesz go wypełnić już teraz, wpisując w polach związanych z autem przypuszczalne dane. Pozwoli Ci to na wstępne zorientowanie się w sytuacji.

Początkujący
Posty: 2
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2018 5:12 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Czy będę miał zniżki zakup samochodu.

Postprzez maxio69 » Pt wrz 07, 2018 7:21 am

Czyli nie mogę liczyć na te pełne 70% zniżki? Jak tak to na ile? I mam siebie jako właściciela dać w tym kalkulatorze ibjaki zniżki dać 0 zaś tatę dać jakobwspolwalsciela i tam dać zniżki 70%?
Rok zakupu pojazdu czy też rok pierwszej rejestracji to chodzi o zakup kiedy był kupiony przeze mnie czy ogólnie za granicą kiedy został kupiony i w którym roku w kraju został zarejestrowany?

Doradca
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 2:16 pm
Podziękował : 2 razy
Pomógł: 13 razy

Re: Czy będę miał zniżki zakup samochodu.

Postprzez Ubea » Pt wrz 07, 2018 1:49 pm

Na pełne zniżki musisz jeszcze popracować. Mówiąc ogólnie każdy rok bezszkodowej jazdy daje ok. 10% zniżki. Każdy ubezpieczyciel ma jednak własną tabelę bonus-malus na podstawie której ustala składkę. Niektóre towarzystwa obdarzają szybciej większymi zniżkami. Dlatego trzeba szukać.

Jeśli nowe auto chcesz kupić jedynie na siebie, to w kalkulatorze nie podajesz już danych taty. Wpisujesz jedynie siebie, bo Ty będziesz jedynym właścicielem. W polu "Poprzednia zniżka OC" wpisujesz zniżkę, którą Ty miałeś na ostatnim ubezpieczeniu. Taką informację powinieneś znaleźć w dokumencie polisy. Jeśli nie wiesz jakie miałeś zniżki i nie możesz znaleźć takiej informacji, to też nie przejmuj się tym tak bardzo. Jeśli podasz PESEL, ubezpieczyciel sam wyciągnie Twoją historię ubezpieczeniową z bazy UFG. Dodatkowo dla towarzystwa i tak największe znaczenie ma historia szkód, a nie to, ile dokładnie zniżki udzielił Ci poprzedni ubezpieczyciel.

Na pytanie "Data pierwszej rejestracji" odpowiadasz zgodnie z tym, co jest w polu B dowodu rejestracyjnego. Chodzi tu o pierwszą w ogóle rejestrację tego pojazdu.
Natomiast w polu "Rok zakupu" wpisujesz rok, kiedy Ty nabyłeś ten samochód.

Powrót do Pozostałe ubezpieczenia samochodowe



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników