Zarejestruj

OC a kupno pojazdu

Dyskusje na temat ubezpieczeń: Assistance i NNW (Następstw Nieszczęśliwszych Wypadków). Rady i pomoc w problemach.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

OC a kupno pojazdu

Postprzez Maluszek » Wt kwi 07, 2015 10:41 pm

Witam

Sąsiad chciał by mi dać malucha sprzedać jak zwał tak zwał ale jest jeden szkopuł brak OC. Ja wiem ze OC kupuje się z daty na umowie ale nie chce aby sąsiad miał karę.

10 lat temu sąsiad spisał umowę z jakimś gościem aby nie mieć oc szedł i to ogłosił. Papiery i wszystko zostało u sąsiada chodzi o samo oc i czy idzie jakoś zrobić aby ja i sąsiad nie miał kary.

Nie wiadomo czy starą umowę znajdzie wiec czy można spisać nowa umowę z data wsteczna jak np odwołał oc i napisać nowa umowę z bezdomnym i potem ja to od bezdomnego kupuje?

Dzięki za pomoc

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony

Re: OC a kupno pojazdu

Postprzez andrzej » Cz maja 07, 2015 8:28 am

Maluszek napisał(a):10 lat temu sąsiad spisał umowę z jakimś gościem aby nie mieć oc szedł i to ogłosił. Papiery i wszystko zostało u sąsiada chodzi o samo oc i czy idzie jakoś zrobić aby ja i sąsiad nie miał kary.

Czegoś tutaj nie rozumiem... Jaką umowę spisał sąsiad? Gdzie zgłosił?
Jeśli spisał umowę K/S auta i zgłosił to do WK, w tej sytuacji nie może dać/sprzedać auta, ponieważ nie jest jego właścicielem..
Jeśli spisał umowę K/S auta tylko dla TU, (żeby wymigać się od OC) ewentualna kara i tak go nie ominie, ponieważ w WK on widnieje jako właściciel pojazdu.
Maluszek napisał(a):Nie wiadomo czy starą umowę znajdzie wiec czy można spisać nowa umowę z data wsteczna jak np odwołał oc i napisać nowa umowę z bezdomnym i potem ja to od bezdomnego kupuje?

Nie można. Nic to nie da.. Sprzedaż auta należy obowiązkowo zgłosić w swoim WK. Na zgłoszenie sprzedaży mamy 30 dni.

Zasłużony

Re: OC a kupno pojazdu

Postprzez GWARANT » Śr lip 01, 2015 2:40 pm

Lubią sobie ludzie utrudniać życie. Chce sprzedać auto drugi raz :)

Powrót do Pozostałe ubezpieczenia samochodowe