Zarejestruj

Agent ubezpieczeniowy w ING Tu

Praca w ING TU - zarobki i premie, warunki pracy, awanse, mobbing, itp. Opinie i oceny obecnych oraz byłych pracowników.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Agent ubezpieczeniowy w ING Tu

Postprzez Angela88 » N paź 14, 2012 12:39 pm

Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego w ING Tu? Czym sie zajmuję? Jak dużo zarabia? Jeżeli ktoś wie to napiszcie jest mi to potrzebne

qwerty

ing...

Postprzez qwerty » Cz lut 07, 2013 12:42 am

Witam. STANOWCZO ODRADZAM FIRMĘ UBEZPIECZENIOWĄ ING ŻYCIE. Posiadam wykupioną polisę "ochrona +" w ING ŻYCIE. Ponad pół roku temu uległem Nieszczęśliwemu Wypadkowi, na skutek którego doznałem bardzo poważnego uszkodzenia nerwu łokciowego (całkowita niezdolność do pracy + długotrwała rehabilitacja + brak perspektyw na szybkie polepszenie stanu zdrowia). Otrzymałem odmowną decyzję ws. wypłaty odszkodowania, uzasadnioną przez ubezpieczyciela w mojej opinii w następujący sposób: "gdyby odpadła panu ręka albo głowa otrzymałby pan odszkodowanie, a tak, niestety nic się nie da zrobić..." Nadmieniam, iż moje roszczenie oparte było o jednoznaczny, prosty, podkreślony dodatkowo przez ubezpieczyciela w umowie zapis dot. inwalidztwa na skutek nieszczęśliwego wypadku (podstawa mojego roszczenia - jeden z głównych fundamentów tejże polisy). Efektem powyższego jest to, że czuje się o..., okradany oraz dyskryminowany przez firmę ING ŻYCIE , która nie dość, że zbagatelizowała moje schorzenie, degradując je niemal do rangi "kataru", to w dodatku w wyjątkowo nieprofesjonalny sposób uzasadniła swoją decyzję argumentacją "wyssaną z palca", nie mającą nic wspólnego z podstawą mojego roszczenia opartego o stan faktyczny, czyli specjalistyczne badania lekarskie, prawo PL/EU oraz samą polisę, etc... Podsumowując, jak wyżej wspomniałem, STANOWCZO ODRADZAM TĘ FIRMĘ UBEZPIECZENIOWĄ.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Agent ubezpieczeniowy w ING Tu

Postprzez Krystian » Wt lut 12, 2013 10:24 pm

jeżeli chodzi o pracę w ING Tu to mam paru znajomych w tej firmie. Nie narzekają oni na zarobki, są one całkiem niezłe nawet można powiedzieć. Tylko niestety coraz mniejsza liczba nowych klientów wita do ich drzwi.

qwaszx

Re: Agent ubezpieczeniowy w ING Tu

Postprzez qwaszx » Pn kwi 22, 2013 11:45 am

Uszkodzenie nerwy łokciowego nie spowodowało u Ciebie trwałego inwalidztwa. To, że leczenie jest długie i chwilowo nie możesz pracować nie powoduje, że na pewno spełniasz kryteria do otrzymania świadczenia. Na ogół w warunkach całkowita niezdolność do pracy sugeruje, że dane osoba musi być całkowicie nie zdolna do wykonywania jakiejkolwiek pracy zarobkowej przynajmniej przez okres 12 miesięcy i trwa dalej. Jeżeli nie możesz pracować przez jakiś okres czasu np przez 12 miesięcy ale po 18 jesteś w stanie podjąć prace na innym stanowisku to świadczenie w takim przypadku jest nienależne.. Trwałe inwalidztwo okreslane jest jako zazwyczaj utraty pewnych części ciała np. utrata palca, ręki, nogi, utrata wzroku , słuchu ramienia itp. Na rynku sa podobne warunki, które sa proponowane klientom. Dużych rozbieżności między ofertami w takich firmami nie jest duża.
Widocznie nie zapoznałeś się z warunkami polisy jaką Ci przedstawili, wiele klientów takich firm nie zapoznaję się i nie wie tak naprawdę na jaką okoliczność się ubezpieczają. Kiedy dostaniesz świadczeni a kiedy nie... Żadna firma ubezpieczeniowa nie płaci za wszystko co by się nie wydarzyło. Gdyby tak było to takie ubezpieczenia kosztowały by o wiele więcej niż w rzeczywistości.

co do pytania Agenta ubezpieczeniowego, to system jest prowizyjny czym więcej sprzedaż i utrzymasz klientów tym większe masz wynagrodzenie. Musisz pozyskiwać klientów na rynku co obecnie jest trochę trudne zwarzjąc na rynek i ilość firm, która świadczy te same usługi.

Powrót do Forum pracowników ING