Zarejestruj

Nie przyznano odzszkodowania PZU

Opinie o ubezpieczeniach w PZU SA i PZU Życie SA. Rozwiązywanie problemów ze szkodami odszkodowaniami. Kalkulatory wysokości składek ubezpieczeń. Porady i pomoc.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Nie przyznano odzszkodowania PZU

Postprzez lucek9914 » Pn lip 25, 2016 10:51 am

Witam skreciłem staw skokowy w pracy bylem na zwolnieniu ponad miesiąc czasu miałem wizyte u ortopedy zlożyłem papiery do ZUS-u i przyznano mi 5% stalego uszczerbku na zdrowiu Mam grupowe ubezpieczenie w pracy w pzu zlozyłem tam papiery odzwonili do mnie i proponowali mi 300 zł nie zgodzilem sie na taka sume po czym wyslali mi pismo ze nic mi sie nie nalezy wyslalem im 2 razy odwolanie z papierami z zus o przyznaniu mi 5% na nic sie to jednak zdało . Czy moge coś w tej sprawie jeszcze zrobic ?

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Nie przyznano odzszkodowania PZU

Postprzez Ubea » Pn lip 25, 2016 11:28 am

Skoro PZU nie reaguje na odwołania, możesz złożyć skargę do Rzecznika Finansowego.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Nie przyznano odzszkodowania PZU

Postprzez Olo » Pt kwi 07, 2017 4:25 pm

Pytanie nr 1: Na jaki zapis OWU PZU powołało się w decyzji odmownej?
Pytanie nr 2: Czy zapoznałeś się z OWU?
To są ubezpieczenia dobrowolne i nie zawsze sposób ustalenia uszczerbku będzie taki sam jak w ZUS. Każda firma ma prawo kształtowania indywidualnie OWU. Wszystko zależy od tego jaki wariant wybrał zakład pracy podpisując umowę na ubezpieczenie grupowe. Najczęściej jest tak, że w zakładzie pracy jedna osoba podejmuje decyzje o wyborze wariantu i składki a pozostali pracownicy tylko podpisują deklarację przystąpienia do ubezpieczenia.
Bez odpowiedzi na zadane powyżej pytania nie można powiedzieć co dalej.
Odnośnie skargi do Rzecznika Ubezpieczonych to jeśli zakład ubezpieczeń odmówił wypłaty świadczenia zgodnie z obowiązującym prawem (K.C. Ustawa o ubezpieczeniach, OWU itd.) to Rzecznik raczej się tematem nie zajmie.
Pozdrawiam

Powrót do PZU