Zarejestruj

Odszkodowanie PZU kardiowerter - defibrylator

Opinie o ubezpieczeniach w PZU SA i PZU Życie SA. Rozwiązywanie problemów ze szkodami odszkodowaniami. Kalkulatory wysokości składek ubezpieczeń. Porady i pomoc.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Cz cze 09, 2016 9:15 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Odszkodowanie PZU kardiowerter - defibrylator

Postprzez whatdoes » Cz cze 09, 2016 9:19 am

Witam,

Mój znajomy miał wszczepiony kardiowerter - defibrylator, w rozpoznaniu choroby jest napisane: niewydolnośći serca NYHA II, przewlekła choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze.

Był on objęty ubezpieczniem na wypadek specjalistycznego leczenia: http://ug.edu.pl/sites/default/files/_nodes/strona/40131/files/specjalistycznego_leczenia.pdf , czyli takim które również obejmuje wszczepienie ww. urządzenia.

Otrzymał odmowę wypłaty odszkodowania, ponieważ wg. PZU : "Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 3 ogólnych warunków kardiowerter/defibrylator urządzenie elektroniczne z funkcją detekcyjną i defibrylacyjną wszczepiane w warunkach szpitalnych chorym, którzy mają poważne zaburzenia rytmu pochodzenia komorowego lub epizody nagłego zatrzymania krążenia".

Zatem twierdzą, że odszkodowanie mogą otrzymać jedynie osoby, które miały wszczepione urządzenie z powodów podkreślonych powyżej.

Wyżej wymieniony pkt. bardziej wygląda mi na definicję urządzenia, niż określenie przypadków osób, które kwalifikują się do otrzymania odszkodowania.

Słyszałam wiele nie pochlebnych opinii na temat owej ubezpieczalni i zastanawiam się, czy nie jest to kolejna próba uniknięcia wypłaty odszkodowania.
Moje pytanie brzmi, czy to ja się mylę? czy faktycznie dalsze próby uzyskania odszkodowania spełzną na niczym?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Powrót do PZU 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników