Zarejestruj

PZU Dom - zbita matryca TV

Opinie o ubezpieczeniach w PZU SA i PZU Życie SA. Rozwiązywanie problemów ze szkodami odszkodowaniami. Kalkulatory wysokości składek ubezpieczeń. Porady i pomoc.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

PZU Dom - zbita matryca TV

Postprzez lukaniu » Cz maja 26, 2016 6:36 pm

Posiadam polisę PZU Dom z zakresem ubezpieczenia mienia ruchomego wykupiona w lipcu ub. roku. Dziś podczas zabawy z dzieckiem w stronę matrycy poleciała zabawka która zrobiła pajączka na matrycy telewizora plazmowego. Koszt zakupu telewizora w maju 2017 to kwota 5100 zł. Takie uszkodzenia oznaczają konieczność wymiany matrycy. Generalnie nie jest to opłacalne.
Czy mogę skutecznie wyegzekwować w ramach polisy odszkodowanie?

Początkujący

Re: PZU Dom - zbita matryca TV

Postprzez AWPZU » Pt maja 27, 2016 8:50 pm

Jeżeli masz wariant od wszystkich ryzyk to spróbuj zgłosić szkodę, poświęcisz 10 min a najwyżej dostaniesz odmowę.

Początkujący

Postprzez lukaniu » N maja 29, 2016 10:33 pm

Zgłosiłem pod ryzykiem dewastacji. Tylko, że dewastacja to zniszczenie dokonane przez osoby trzecie, a że dzieci (osoby trzecie jak dla mnie) nie sa wymienione w polisie jako ubezpieczony to mam nadzieje, że ubezpieczyciel to uwzględni. Na razie po zgłoszeniu żadnej odp, ale wiem że maja na to jeszcze kawał czasu.

Początkujący

Postprzez AWPZU » Pn maja 30, 2016 8:46 pm

jeżeli dziecko które zrobiło tą szkodę nie jest osobą bliską dla Ciebie, np dziecko sąsiada to możesz zgłosić szkodę z OC w życiu prywatnym sąsiada, wtedy dostaniesz na 100% odszkodowanie, ale sąsiad musi mieć ubezpieczenie domu wraz z OC w życiu prywatnym (obejmuje również domowników i odpowiada za szkody nieumyślnie wyrządzone osobom trzecim, w tym przypadku Tobie)

PS z dewastacji na 100% otrzymasz odmowę.
Pozdrawiam.

Powrót do PZU