Zarejestruj

Złomowanie zgłoszenie

Opinie o ubezpieczeniach w PZU SA i PZU Życie SA. Rozwiązywanie problemów ze szkodami odszkodowaniami. Kalkulatory wysokości składek ubezpieczeń. Porady i pomoc.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Złomowanie zgłoszenie

Postprzez czarny11 » Wt mar 20, 2018 5:40 pm

Witam,
Chciałbym jutro oddać auto do SDP i nie wiem co mam juz robić aby nie placić zadnych kar za brak OC.Za kilka dni kończy mi sie polisa ktorą mam po poprzednim włascicielu czyli sama sie nie odnowi.Auto jest nie przerejestrowane, dowód zostal wydany na drugim końcu polski.Chiałbym zezlomowac samochod w swoim miescie i teraz pytanie co dalej?Mam udać sie z zaświadczeniem ze SDP do placówki PZU i sprawa załatwiona, czy musze miec odrazu pismo z WK o wyrejestrowaniu pojazdu?Nie bede w stanie jechac na drugi koniec kraju.Co jesłi zezłomuje auto a polisa sie po prostu skończy, Groża mi jakieś kary z UFG?

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu
Bywalec forum
Podziękował : 0 razy

Re: Złomowanie zgłoszenie

Postprzez EkspertPZU » Śr mar 21, 2018 8:18 am

@czarny11
OC jest obowiązkowe, więc niezależnie od tego czy korzystasz z auta czy stoi ono zaparkowane w garażu, powinieneś mieć aktywne ubezpieczenie. Do naszej placówki dostarcz proszę dokument potwierdzający demontaż auta. Na podstawie tego dokumentu Twoja polisa zostanie rozwiązania, a za niewykorzystany okres ubezpieczenia OC, otrzymasz zwrot składki.

Powrót do PZU