Zarejestruj

Opinie o TU Europa

Opinie o ubezpieczeniach w TU Europa, także pomoc w rozwiązywaniu problemów z szacowaniem szkód i rzeczoznawstwem.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Opinie o TU Europa

Postprzez Macieja » Śr mar 27, 2013 10:39 pm

Czy ktoś z Was jest ubezpieczony w TU Europa? Możecie coś ciekawego powiedzieć o tym Towarzystwie Ubezpieczeniowym? Czy to dobra firma czy krzaczek?

Początkujący

Re: Opinie o TU Europa- wniosek o upadlość

Postprzez ace » Śr cze 26, 2013 1:45 pm

Lepiej omijać tą firmę - nie wypłacają pieniądzy . W dniu 19 czerwca do sądu we Wrocławiu wpłynął wniosek o ogloszenie upadłości TU Europa

Początkujący

Re: Opinie o TU Europa

Postprzez DeanW » Śr cze 26, 2013 4:14 pm

Witam , gdzie znalazłeś informację zę TU Europa Upadła? Słyszałem o problemach firmy, jednak nie wiem czy firma została zgłoszona do likwidacji. No ciekawe co z ludźmi, którzy im zaufali.

Początkujący

Postprzez TU Europa » Cz sie 22, 2013 1:33 pm

Grupa Europa jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Należąc do grupy Talanx International oraz Meiji Yasuda jest częścią drugiej największej grupy ubezpieczeniowej w Polsce. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A. jest wiceliderem rynku ubezpieczeń na życie pod względem składki przypisanej brutto (dane po pierwszym kwartale 2018 r.). Kondycja finansowa spółki jest stabilna i na bieżąco monitorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, a zasadne świadczenia pieniężne są regulowane na bieżąco. Możliwość zgłoszenia w sądzie upadłości firmy, niezależnie od faktycznej kondycji przedsiębiorstwa, posiada zgodnie z polskim prawem każdy kontrahent. Ubezpieczyciele, w przeciwieństwie do np. banków, nie są chronieni prawem przed możliwością złożenia bezpodstawnego wniosku o upadłość, co ma miejsce w tym konkretnym przypadku. Europa to solidny i pewny ubezpieczyciel, co potwierdza również pozytywna opinia wydana przez KNF.

Alicja Hamkało, rzecznik prasowy TU na Życie Europa

Początkujący

Postprzez ace » Śr sie 28, 2013 7:11 pm

Tu Europa nie wypłaca należnych i wymagalnych ubezpieczeń.
Dane finansowe są nierzetelne i co chwilę inne - Tu Europa tuszuje swoje finansowe kłopoty marketingiem sukcesu nie popartym żadnymi konkretnymi danymi po to aby nadal móc ściągać z rynku pieniądze.
Pani Rzecznik wprowadza uczestników Forum w błąd - nie każdy może złożyć i nie w każdej okoliczności - Zgłasza ten wierzyciel któremu dłużnik czyli w tym przypadku TU Europa jest winien pieniądze i wynika to z zawartej umowy. Zgodnie z prawem upadłościowym nie tylko zła kondycja ale także i samo postępowanie dłużnika stanowią podstawę do ogłoszenia upadłości.
Tu Europa to niesolidny ubezpieczyciel a o pozytywnej opinii KNF nikt nie słyszał , jedynie wiele zastrzeżeń i wątpliwości.
Cóż z pisania o wirtualnych przychodach i składkach jak nic nie wiadomo o zobowiązaniach a samo przecież zobowiązanie wobec mojego mocodawcy i SkyClub to już ponad 30 000 000 zł czyli więcej od podawanych ostatnich zysków.

To wstyd ,że taka firma funkcjonuje na polskim rynku.

Anna Skowronek -pełnomocnik wierzyciela

Początkujący

Postprzez MichalL » Śr sty 15, 2014 5:16 pm

Szukam grupy w celu stworzenia pozwu zbiorowego przeciwko TU Europa. Chodzi o wszystkich posiadających ubezpieczenie Libra, Libra II.

proszę o informacje czy zawiązała się taka grupa.
Jeśli jeszcze nie to zachęcam oraz proszę o kontakt w celu jej stworzenia.

podaję email: klima@op.pl

poczytajcie:
http://finanse.wp.pl/kat,1033763,title,Do-sadu-wplynal-pozew-grupowy-przeciw-Skandia-Zycie-TU-SA,wid,16331640,wiadomosc.html?ticaid=112072

Początkujący

Postprzez iwona1974 » Pn lip 28, 2014 4:16 pm

Jako klientka Orange podczas telefonicznej rozmowy skorzystałam z ubezpieczenia TUEuropa od całkowitej utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy. Koszt miesięczny składki wynosi 24zł. Konsultantka zapewniła mnie że nie wymagają zaświadczeń od lekarza o stanie zdrowia. Zapewniła również że jak zachoruję to płacą 1500zł za każdy miesiąc L4, a jak stracę pracę też tak płacą. Skorzystałam bo warunki były obiecujące i korzystne.
Po opłaceniu kilku składek zdiagnozowano u mnie zespół cieśni nadgarstka symbol choroby G-56, w historii choroby ten symbol pojawił się po aktywnym ubezpieczeniu, jestem już drugi miesiąc na chorobowym, zakwalifikowałam się do operacji obu rąk. Kolejki są bardzo długie na taki zabieg, miałam farta bo jedna z pacjentek zrezygnowała z terminu i ja wskoczyłam na jej miejsce.
Zgłosiłam szkodę, przesłałam wymagane dokumenty z leczenia od chwili zdiagnozowania.
Odmówiono mi wypłaty świadczenia za szkodę uzasadniając, że skarżyłam się na dolegliwości przed skorzystania z ubezpieczenia.
Odwołałam się od decyzji bezpośrednio do Rzecznika Ubezpieczonych uzasadniając niesłuszność odmowy wypłaty.
Co innego zapewniano mi podczas rozmowy przez telefon. Diagnoza z symbolem choroby zapadła już po pełnej aktywacji ubezpieczenia, a u lekarza mogę uskarżać się na wszelakie bóle, a w historii choroby nie ma konkretnego symbolu choroby G-56 jak uskarżałam się na bóle kręgosłupa i mrowienie rąk.
Czekam na odpowiedź od Rzecznika, potrwa to ok 2 miesięcy, bo będzie musiał przesłuchać nasza rozmowę z konsultantką i przeanalizuje dokumenty załączone jako dowód.

Początkujący

Postprzez marek1975 » Wt paź 28, 2014 1:27 pm

Jeśli chodzi o pozwy zbiorowe, to myślę że jest to niestety najgorsza forma odzyskiwania pieniędzy z takich lokat. Ze swojej strony mogę polecić usługi Kancelarii LEX z Wrocławia która specjalizuje się w odzyskiwaniu pieniędzy z opłat likwidacyjnych. Nie pobierają wstępnych opłat, a formalności ograniczają do minimum.

Początkujący

Postprzez Kuba33 » Wt lip 05, 2016 10:06 am

Europa - zwykli o... i!!! Nie wywiazuja sie z umowy!

Początkujący

Postprzez opiniaoeuropie » Pt sty 20, 2017 2:40 pm

Cześć, powróciłem właśnie z Tajlandii gdzie niestety zmuszony byłem korzystać 3krotnie z pobytu w szpitalu na jednej z tajlandzkich wysp.

Przed wylotem kupiłem ubezpieczenie w TU EUROPA za 45 zł/os - jak się okazało, był to dobry wybór.

Niestety, ale podczas pobytu stało się coś złego (nie chcę informować co konkretnie) i zmuszony byłem udać się do szpitala na wyspie koh samui.

Generalnie byłem w szpitalu trzy krotnie, robiono badania i podawano potrzebne zastrzyki - koszt całej zabawy ok. 5000 zł.

TU EUROPA spisała się świetnie jako mój ubezpieczyciel podrózny, nie było jakichkolwiek problemów. Za pierwszą wizytę płaciłem sam z gotówki - za dwie kolejne bezgotówkowo. Zwrot za płatność gotówką otrzymałem kilka dni po powrocie do kraju. Nie wiem skąd tu tyle negatywnych opinii, ale ja z całego serca polecam TU EUROPA - wzorowy kontakt i pomoc udzielona natychmiast, bez zbędnego szarpania się.

Założyłem konto na forum tylko po to, by opisać tę sytuację.

TU EUROPA - zdecydowanie polecam!!!

By nie być gołosłownym podłączam w załącznik pismo, w którym mowa o zwrocie kosztów poniesionych za jedną z wizyt, gdzie płaciłem gotówką. Była to pierwsza wizyta, nie miałem wtedy możliwości by spokojnie załatwić sprawy by w szpitalu płacić bezgotówkowo - po prostu sytuacja była na tyle groźna, że wolałem zapłacić za tę pierwszą wizytę i powrócić na hotel.
Załączniki
taj.png
taj.png (189.64 KiB) Przeglądane 8915 razy

Następna strona

Powrót do TU Europa