Zarejestruj

Samodzielny wyjazd za granicę

Forum o ubezpieczeniach na czas podróży lub urlopu. Ubezpieczenia kosztów leczenia, utarty bagażu itd. Jakie ubezpieczenie wybrać? Z jakimi opcjami? Także ubezpieczenia dla osób uprawiających sport.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Samodzielny wyjazd za granicę

Postprzez Alibaba » So wrz 22, 2012 8:30 am

Mam zamiar wyjechać w celach turystycznych za granicę, samodzielnie, nie poprzez biuro podróży. jakie ubezpieczenie warto zabrać ze sobą, aby czuć sie bezpiecznie :?: :?:

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Samodzielny wyjazd za granicę

Postprzez DanutaB » So wrz 22, 2012 8:51 am

Jesli planujesz samodzielny wyjazd za granicę najlepiej weź ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to tzw EKUZ. Można taką dostać w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia i jest ważna dwa miesiace. :)

Początkujący

Postprzez Maja2222 » N wrz 23, 2012 4:37 pm

Tak ta karta na pewno się przyda, bo ubezpieczenie na terenie polski nie zawsze jest aktualne za granicą

Początkujący

Postprzez Sonia2121 » Pn wrz 24, 2012 3:22 pm

Ale wcześniej sprawdź polskie ubezpieczenie jakie posiadasz, być może ono takze zawiera taką opcję...Po co płacić nowe składki, jesli już coś jest w naszym posiadaniu :?: :roll:

Początkujący

Postprzez MAMA » Śr wrz 26, 2012 8:28 am

Tak, sprawdz to, bo np ja jak wyjeżdzałam za granicę, to polska Compensa zapewniła mi ważność ubezpieczenia za granicami kraju :P

Początkujący

Postprzez Mateuszbobusia » Pt gru 14, 2012 5:43 pm

Ubezpieczenie na terenie Polski nie zawsze chroni Cie także za granicą. Warto to sprawdzić i wybrać ubezpieczenie, które spełni te warunki.

Początkujący

Postprzez pętliczek » Pn sie 12, 2013 11:27 am

Sama karta EKUZ to często za mało. Zawsze warto ją mieć, ale musimy pamiętać, że zakres bezpłatnych świadczeń medycznych w kraju, do którego jedziemy może być inny, niż u nas. Poza tym EKUZ nie pokrywa kosztów transportu. No i NFZ nie wypłaca odszkodowań NNW. Radziłabym więc oprócz karty dokupić jeszcze zwykłe ubezpieczenie turystyczne (choćby takie najtańsze). Oferty można dziś porównać w Internecie, jest dużo stron tego typu , więc nie zajmuje to dużo czasu, a z ubezpieczeniem turystycznym na pewno możemy czuć się pewniej, niż z samą kartą EKUZ.

Początkujący
Podziękował : 5 razy

Postprzez ama2 » Śr wrz 03, 2014 1:48 pm

Ubezpieczenie wyjazdu jak najbardziej jest bardzo dobrym pomysłem :). Jeżeli decydujemy się zapłacić za wycieczkę zagraniczną to nie są to koszta rzędu 1000 zł, tylko przeważnie wyższe. Ubezpieczenie powinno chronić Twoje życie i zdrowie i koszt dodatkowych 50zł jest bardzo małą sumą, myśląc o tym że zwykła wizyta w przychodni po drugiej stronie naszych granic może sięgać tysięcy zł. W ubezpieczeniu zwracamy uwagę na sumę ubezpieczania kosztów leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialność w życiu prywatnym oraz na assistance! Serdecznie zapraszam do mnie, oferta gratis :) jm.ubepieczenia@op.pl Allianz

Powrót do Ubezpieczenia turystyczne