Zarejestruj

Wyjazd , a ubezpieczenie za granicą.

Forum o ubezpieczeniach na czas podróży lub urlopu. Ubezpieczenia kosztów leczenia, utarty bagażu itd. Jakie ubezpieczenie wybrać? Z jakimi opcjami? Także ubezpieczenia dla osób uprawiających sport.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Wyjazd , a ubezpieczenie za granicą.

Postprzez privado » Pn sty 28, 2013 3:56 pm

W niedługim okresie czasu wyjeżdżam do Holandii jak wygląda ubezpieczenie się tam? wystarczy na przykład to ze jestem ubezpieczony w Polsce czy tam muszę wykupować kolejne ubezpieczenie? i przede wszystkim jak kształtują się ceny..

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Re: Wyjazd , a ubezpieczenie za granicą.

Postprzez crey76 » Pn sty 28, 2013 4:23 pm

Wyjeżdżając za granice zawsze warto mieć przy sobie dodatkowe ubezpieczenie bo jeżeli coś się nam stanie to wszystko płacimy w innej walucie i to nie są małe pieniądze. Tanie ubezpieczenia z tego co mi wiadomo były w unice.

Początkujący

Postprzez fanatyk » Pn sty 28, 2013 6:42 pm

Wiem, że jest coś takiego mówił mi to mój znajomy, jak przyjechał z Irlandii , ze gdy wyjeżdża się kraju z UE trzeba sobie wyrobić europejska kartę zdrowia i w związku z tym ze płacisz w Polsce masz leczenie za granica. :D

Bywalec forum

Postprzez piotrekg » Śr sty 30, 2013 3:36 pm

fanatyk napisał(a):Wiem, że jest coś takiego mówił mi to mój znajomy, jak przyjechał z Irlandii , ze gdy wyjeżdża się kraju z UE trzeba sobie wyrobić europejska kartę zdrowia i w związku z tym ze płacisz w Polsce masz leczenie za granica. :D

A gdzie można wyrobić taką Europejską Kartę Zdrowia? Czy ponosi się przy tym jakieś dodatkowe koszty? Jak długo jest ona ważna?

Początkujący

Postprzez pętliczek » Pn sie 12, 2013 11:30 am

Karta jest ważna przez 2 miesiące, wyrabia się ją bezpłatnie w swoim oddziale NFZ. Warto jednak poczytać na stronie NFZ o zakresie ubezpieczenia w poszczególnych krajach, ponieważ EKUZ upoważnia nas do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej w takim zakresie, w jakim jest ono dostępne dla mieszkańców danego kraju i czasem może się to różnić od tego, co mamy w Polsce.

Początkujący

Postprzez marynik87 » Pt wrz 13, 2013 5:19 pm

Pętliczek, a czy nie jest tak, że karta jest ważna tylko gdy:
-pracuje się w Polsce (są odprowadzane składki) lub
-jest się zarejestrowanym w urzedzie jako bezrobotny?

Jeśli ktoś wyjeżdża do pracy za granicą, nie ma zatrudnienia w PL, ani ubezpieczenia, to taka karta chyba nie jest przydatna.
Bo jeśli coś się tanie, to i tak oni sobie odnajdą w papierach, czy ktoś jest zgłoszony do ubezpieczenia w PL czy nie... i wtedy mogą wystawić rachunek.

Czy może się mylę? (mam nadzieję, że się mylę)

Początkujący

Postprzez Albana123 » Cz lis 07, 2013 3:40 pm

Bez dwóch zdań powinno się ubezpieczyć. Najlepiej coś sobie wybrać można porównać i wybrać najlepszą ofertę dla siebir

Bywalec forum

Postprzez Paulinga » Pt lis 29, 2013 10:40 am

Jedyne co może obejmować to EKUZ ale to tylko podstawowa opieka medyczna dlatego uważam że dodatkowa polisa jest niezbedna. ofert jest wiele możesz dobrać z porównywarki np -. dobre ubezpieczenie wcale nie musi byc drogie wystarczy poszukac porównać i sie przekonac

Powrót do Ubezpieczenia turystyczne