Zarejestruj

Wyjazd do Egiptu-ubezpieczenie

Forum o ubezpieczeniach na czas podróży lub urlopu. Ubezpieczenia kosztów leczenia, utarty bagażu itd. Jakie ubezpieczenie wybrać? Z jakimi opcjami? Także ubezpieczenia dla osób uprawiających sport.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Wyjazd do Egiptu-ubezpieczenie

Postprzez magisterek » Wt sty 15, 2013 10:20 pm

Chcę w wakacje wyjechać z rodziną do Egiptu i nie wiem jak się najlepiej ubezpieczyć? Chodzi o całokształt czyli o ubezpieczenie podróży, bagażu, rodziny oraz przede wszystkim, żeby w razie bankructwa biura podróży odzyskać pieniądze.

Doradca reklama

Podpowiadam

ubezpieczenie domu
Początkujący

Re: Wyjazd do Egiptu-ubezpieczenie

Postprzez malinka » Śr sty 16, 2013 9:23 pm

Na pewno wykup ubezpieczenie wycieczki. Dzięki temu wszystko co Ci się stanie podczas pobytu w Egipcie będzie podlegało odszkodowaniu. Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa z odszkodowaniem za bankructwo.

Bywalec forum

Postprzez piotrekg » Śr sty 30, 2013 3:39 pm

Ubezpieczenie wycieczki a do tego wykup na lotnisku ubezpieczenie bagażu w przypadku jeżeli Twój bagaż by uległ zaginięciu.

Początkujący

Postprzez pętliczek » Pn sie 12, 2013 11:21 am

Na pewno musisz wykupić ubezpieczenie turystyczne . Zwróć uwagę na maksymalne kwoty na KL i czy ubezpieczenie obejmuje koszty transportu i akcji ratowniczych. Jeśli chodzi o ubezpieczenie bagażu, to przeczytaj dokładnie OWU i zastanów się, czy na pewno jest Ci potrzebne. Zwróć uwagę jak wygląda kwestia kradzieży (czy na przykład nie dotyczy tylko napadów i rabunków).

Początkujący

Postprzez marynik87 » Wt wrz 17, 2013 6:43 pm

Nie ma ubezpieczenia od 'bankructwa biura'. Wydaje mi się, że nie będzie czegoś takiego nigdy... niestety. Pracuję w turystyce i co jakiś czas (zwłaszcza po upadku jakiegoś biura) Klienci pytają o takie ubezpieczenie.

Początkujący

Postprzez pilitiger » Pn lis 10, 2014 9:47 am

Axa gdy zachorujesz nic Ci nie pomoże, sama musiałam sobie organizowac powrót do Polski, po tym jak dwa razy wyladowałam w szpitalu, oprócz wezwania lakarza do hotelu nie zrobili nic!!!!!!!!!! SAMA MUSIAŁAM POKRYĆ KOSZTY POWROTU DO DOMU, ZAPŁCIC ZA PRZEDŁUŻONY POBYT W HOTELU BO MÓJ STAN ZDROWIA NIE POZWOLIŁ MI WRÓCIĆ W PIERWOTNYM TERMINIE, NASTĘPNY LOT, KTÓRY BYŁ DOSTĘPNY BYŁ ZA KILKA DNI!!!! z...j I o... POLISA NA 80TYS. EUR A ONI NIE CHCIELI NAWET UREGULOWAC PŁATNOŚCI ZA POBYT W KLINICE- BO STWIERDZILI, ŻE ZA DROGO! PRZEŻYŁAM KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!! ZOSTAŁAM SAMA, CHORA, BEZ WSPARCIA I POMOCY W AZJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez Endriu18 » Śr sie 05, 2015 2:27 pm

pilitiger napisał(a):Axa gdy zachorujesz nic Ci nie pomoże, sama musiałam sobie organizowac powrót do Polski, po tym jak dwa razy wyladowałam w szpitalu, oprócz wezwania lakarza do hotelu nie zrobili nic!!!!!!!!!! SAMA MUSIAŁAM POKRYĆ KOSZTY POWROTU DO DOMU, ZAPŁCIC ZA PRZEDŁUŻONY POBYT W HOTELU BO MÓJ STAN ZDROWIA NIE POZWOLIŁ MI WRÓCIĆ W PIERWOTNYM TERMINIE, NASTĘPNY LOT, KTÓRY BYŁ DOSTĘPNY BYŁ ZA KILKA DNI!!!! z...j I o... POLISA NA 80TYS. EUR A ONI NIE CHCIELI NAWET UREGULOWAC PŁATNOŚCI ZA POBYT W KLINICE- BO STWIERDZILI, ŻE ZA DROGO! PRZEŻYŁAM KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!! ZOSTAŁAM SAMA, CHORA, BEZ WSPARCIA I POMOCY W AZJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozumiem sytuację forumowiczki, ale muszę powiedzieć, że sumy trzeba zawsze wybierać pod kątem odległości na jaką się podróżuje, im dalsza część świata (Azja), tym większe sumy trzeba wybrać... Bo dzień pobytu w szpitalu za granicą, to nie dzień pobytu w szpitalu w Polsce, oj nie...

Powrót do Ubezpieczenia turystyczne