Zarejestruj

Burdel

Opinie o ubezpieczeniach w UNIQA TU SA. Pomoc w problemach, kalkulacje składki.
tujek

Burdel

Postprzez tujek » Śr gru 19, 2012 3:54 pm

Kupiłem auto ubezpieczone w tym pseudo towarzystwie. Dwa tygodnie przed terminem zakończenia polisy a jednocześnie w dniu przerejestrowania auta na siebie pojechałem złożyć wymówienie ubezpieczenia. Dostałem kwitek pt. wypowiedzenie, podpisaliśmy, nabili pieczątkę. Wszystko niby ok. Niby!

Ubezpieczyłem auto dwa razy taniej w mbanku i jeździłem sobie kolejne 3 tygodnie.

Po tych trzech tygodniach dostaje od tego pseudo towarzystwa pismo, że w związku z niewypowiedzeniem umowy oni mnie ubezpieczają ponownie (dwa razy drożej niż mbank). Dzwonię do tego przybytku rozkoszy i co się dowiaduje? Że wymówienie złożyłem w jednym oddziale a ubezpieczył mnie drugi... w tym samym mieście, cztery ulice dalej... Na moje pytanie co mam z tym fantem zrobić dostałem odpowiedź, że odesłać... na swój koszt? pogieło ich czy co? Ich błąd a ja mam płacić?

Jaki trzeba mieć dom publiczny w systemie, by przez trzy tygodnie nie połapać się, że klient złożył wypowiedzenie i przysłać na dodatek nieważną polisę z błędami (zmienił się przecież nr rejestracyjny)...

Odpowiedź pozostawiam potencjalnym klientom.

Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Burdel

Postprzez Diament » N gru 23, 2012 10:46 am

Trzeba osobiście udać się do towarzystwa. Nie ma różnicy w którym oddziale złożyłeś rezygnacje. Ona była i firma musi ją uwzględnić. Nic nie płać !!!

Piotr

Postprzez Piotr » Pn sty 07, 2013 8:25 am

Wypowiedzenie obowiązkowego ubezpieczenia OC jest skuteczne tylko wtedy kiedy składamy wypowiedzenie osobiście.
Ponadto żeby wypowiedzieć OC u jednego ubezpieczyciela trzeba najpierw ubezpieczyć się w innej firmie.
Dokument potwierdzający zawarcie ubezpieczenia w nowej firmie przedkłada się razem z wnioskiem o wypowiedzenie.
Nie jest możliwe wypowiedzenie umowy bez wcześniejszego zawarcia nowej (chyba że zbywa się pojazd ale nie o takim przypadku dyskutujemy) z tej racji że OC komunikacyjne jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Więc nie można dopuścić do sytuacji kiedy pojazd jest choć jeden dzień bez ochrony.
Szczegóły: http://uniqa.lublin.pl/artykul/oc-komunikacyjne

Początkujący

Postprzez Joahim » Wt mar 12, 2013 1:43 pm

Diament napisał(a):Trzeba osobiście udać się do towarzystwa. Nie ma różnicy w którym oddziale złożyłeś rezygnacje. Ona była i firma musi ją uwzględnić. Nic nie płać !!!

Dokładnie tak. Nie płać tylko to wyjaśnij. Ja podobną akcję miałem w PZU i na szczęście wszystko się wyjaśniło.

Początkujący

Postprzez Macieja » Śr mar 27, 2013 10:45 pm

Osobiście udać się do towarzystwa? Wolne żarty. Ja raz poszedłem (akurat do całkiem innej firmy, nie tej o której mowa), to powiedzieli mi, że oni mi tego nie sprzedawali, tylko pośrednik ze swoimi zniżkami, więc niech teraz on mi pomoże.

Powrót do Uniqa