Zarejestruj

Ubezpieczenie od nowotworu

Wszytko na temat dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Aktualne składki na ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Re: Ubezpieczenie od nowotworu

Postprzez mielak » Pt paź 17, 2014 12:14 am

Podejrzewam, że przy jakiejś historii nowotworu w dalszej rodzinie po prostu składka będzie wyższa.

Doradca reklama

Podpowiadam

Początkujący

Postprzez becia » So paź 18, 2014 7:08 pm

Jesli ktoś w rodzinie chorował na nowotwór, to jest zwyżka składki, ale warunek, że przystępujący jest zdrowy ( nie rozpoznano u niego nowotworu). Koszt takiego ubezpieczenia dla osób z grupy ryzyka to 38 lub 45 lub 52 zł miesięcznie. Sumy ubezpieczenia odpowiednio: 40 tys zł., 50 tys. zł, 60 tys. zł. Dodatkowo można objąć ubezpieczeniem wszystkie swoje dzieci za jedną składkę 20 lub 25 zł miesięcznie.

Bywalec forum

Postprzez Yoel » Wt paź 21, 2014 7:44 am

No ok, stąd właśnie moje pytanie...
Ktoś z rodziny czyli rodzic, czy również ktoś z dalszej rodziny?

W standardowej ankiecie medycznej pytanie jest tylko o rodziców (no a przynajmniej w mojej ankiecie medycznej). Zatem jeśli rodzice jeszcze nie chorują, to przy takiej ankiecie żadna historia nowotworowa nie wyjdzie. Stąd pytałam, czy w ankiecie medycznej przy ubezpieczeniu od nowotworu pyta się też o dalszą rodzinę? A jeśli się nie pyta, to czy później istnieje możliwość zaniżenia świadczenia.

SU do 60 tys tylko? To kwota, którą dostaje się za śmierć w wyniku nowotworu? Czy na leczenie? Jeśli za śmierć to w sumie średnio... A jeśli na leczenie to w sumie myślałam, że może być dużo droższe.

Ech... Chciałam zapytać tylko o jedną kwestię, która wpadła mi do głowy, a właśnie zaczęłam się zastanawiać nad tym jaka jest generalnie konstrukcja tego ubezpieczenia ;)

Bywalec forum

Postprzez rebeka » Cz paź 23, 2014 3:03 pm

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że jeśli w ankiecie do ubezpieczenia nie ma pytania o dalszą rodzinę, to jeżeli później w karcie choroby coś wyjdzie to nie będzie miało to znaczenia, ponieważ ubezpieczyciel o to nie pytał.

Początkujący

Postprzez baasia75 » Pt lis 14, 2014 10:07 am

Słyszałam o takim ubezpieczeniu od nowotworu w ING. Sama nie wiem...teraz jest tak duże ryzyko zachorowalności, że praktycznie z dnia na dzień możemy się dowiedzieć, że jesteśmy chorzy.

Początkujący

Postprzez daro526 » Śr lis 26, 2014 8:55 am

Podam ci ci trzy firmy ktore maja dosc ciekawe oferty ubezpieczenia na zycie ciekawe bo sam poszukiwalem i akurat te tzry najbardziej mi spasowaly sporod kilkunastu firm na rynku. I po dlugich poszukiwaniach i sprawdzeniu kilkunastu ofert wybralem allianz dlaczego? Otóż skaldkę mam co prawda 250zł ale w tym ubezpieczeniu jestem ja, małżonka, i dziecko pozatym jets tez skladka inwestycyjna dlugoterminowa tak na start dla dziecka jak dorosnie zeby mialo na jakies np.studia samochod czy nacokolwiek bedzie chcial to wydac. Wyskosc odszkodowania w poszczegolnych wariantach ustalasz sobie sam i od tego zalezy twoja skladka miesieczna. Pozatym jako jedyna firma na rynku ma tzw. best doctors tzn.w przypadku powaznego zachorowania nie tylko nowotwor ale jest tych chorob kilkanascie - po zdjagnozowaniu przedstawiasz dokumentacje lekarzowi z tej oraganizacji i reszte oni juz za ciebie zalatwiaja dlasze leczenie in daj ci do wyboru kilkanascie najlepszych klinik z calego swiata i sam wybierasz do ktorej chcesz jechac sie leczyc oczywiscie jest to wszystko bezgotowkowo i masz na cale zdarzenie czyli wyleczenie choroby 1mln euro a w pzrypadku zachorowania na inna powazna chorobe masz drugi 1mln euro oczywiscie mozesz zabrac ze soba rodzine najblizsza krota zamieszka w pobliskim hotelu i tez pobyt tej osoby pokrywaja z ubezpieczenia to tak po krotce. Polecam zapoznanie sie z oferytami. Ubezpieczenie Allianz gwarantuje dla Twojego klienta wsparcie, gdy zachoruje lub go zabraknie, opieka nad dzieckiem, gdy przebywa w szpitalu, prywatna pomoc medyczna oraz pokrycie kosztów leczenia za granicą.

Dzięki ubezpieczeniom ING Życie na wypadek nowotworu w razie choroby zyskuje się m.in. niezależność finansową, ochronę od pierwszego dnia ubezpieczenia i szeroki pakiet Assistance.

Ubezpieczenie na zycie
- nawet do 10 tys. złotych na zakup leków
- pieniądze na leczenie poważnych chorób
- środki na rehabilitację po wypadku (także w prywatnych klinikach)
- zabezpieczenie finansowe w przypadku niezdolności do pracy

Początkujący

Postprzez Marzaenka » Wt sty 27, 2015 12:11 pm

Widzę, zę temat ubezpieczenia od nowotworu zrobił się szczególnie popularny na początku 2017 roku, kiedy zrobiło się głośno wokół tego pakietu onkologicznego. Coraz więcej firm wprowadza te ubezpieczenia.
Jednak mało się zmieni, jeśli podejście służby zdrowia się nie zmieni.

Początkujący
Podziękował : 2 razy

Postprzez GrzesiekBrat » Cz sty 29, 2015 8:30 am

Jak myślicie, warto się ubezpieczać na nowotwór czy to raczej strata kasy?
Czy są realne zagrożenia, czy to medialna szopka na wyciagniecie kasy?

Początkujący

Postprzez kkrutewicz1 » Pt kwi 10, 2015 8:31 pm

Każde TU które oferuje tego typu ubezpieczenie, czy to jako umowę podstawową, czy dodatkową pyta szczegółowo o stan zdrowia osoby ubezpieczanej i czy ktoś z bliskiej rodziny chorował na np nadciśnienie, cukrzycę, choroby wątroby, nerek,krwi, choroby psychiczne igenetyczne. Dlatego tak istotne jest zawieranie umów ubezpieczeniowych kiedy się jest zdrowym. Trzeba przyznać, że te polisy są wsparciem w przypadku zdiagnozowania choroby. Czy warto jest mieć takie ubezpieczenie? Warto. Kiedy człowiek dowiaduje się o chorobie nowotworowej liczy się czas i pieniądze na badania, zabiegi, a to gwarantuje polisa. Jeżeli ma się pakiet medyczny to bez kolejki mamy zagwarantowane wizyty, badania.Natomiast bez pakietu, czy polisy, sprzedamy dom by leczyć najbliższą osobę,

Początkujący

Postprzez miras » Cz mar 17, 2016 9:04 am

a jak to wygląda w sytuacji kiedy ryzyko zachorowania na nowotwór jest wyższe niż przeciętnie, przykładowo jeżeli wiemy że jesteśmy obciążeni genetycznie? Czy wtedy składka jest odpowiednio wyższa, czy wszyscy są traktowani równo?

Poprzednia strona

Powrót do Ubezpieczenie zdrowotne