Zarejestruj

Ubezpieczenie ucznia/umowa zlecenie.

Wszytko na temat dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Aktualne składki na ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ubezpieczenie ucznia/umowa zlecenie.

Postprzez huthut » N paź 18, 2015 12:53 pm

Witam zaczynam dopiero swoją podróż w kwestii pracy bo zacząłem dopiero 2 tyg temu.
Podpisałem umowe zlecenie z pracodawcą na zasadzie, że jestem uczniem w szkole żak.
Musiałem tylko przynieść zaświadczenie że już jestem przyjęty... to tak w skrócie.
Nie dopytałem na jakiej zasadzie bede ubezpieczony bo przecież uczen/student jest zwolniony z każdych opłat, więc czy bede czy nie bede miał tego ubezpieczenia??
Przypominam umowa zlecenie, a niestety nic na umowie nie ma na temat ubezpieczeń.
Teraz poproszę doświadczonych ludzi o wypowiedź potwierdzoną argumentami prawnymi i na czasie (teraz prawo się czesto zmiena).
Ostatnio poszedłem do okulisty i jeszcze tego ubezpieczenia nie miałem teraz nie wiem czy w takiej sytuacji zaklad musi mnie ubezpieczyć czy ja mam sie skierować do żaka po zaswiadczenie i maja mnie ubezpieczyć rodzice jako osobe uczącą się.

Proszę o pomoc i kompetentne wypoeiwdzi. Z góry dziekuje.

Doradca reklama

Podpowiadam

Bywalec forum

Re: Ubezpieczenie ucznia/umowa zlecenie.

Postprzez MKrakowski » Pn paź 26, 2015 3:08 pm

Jeżeli jesteś obecnie zatrudniony na umowie zlecenie - nie jesteś ubezpieczony. O ubezpieczenie musisz zadbać we własnym zakresie, poza zakładem, w którym pracujesz.

Początkujący

Re: Ubezpieczenie ucznia/umowa zlecenie.

Postprzez PanAnatol » Śr mar 09, 2016 3:14 pm

Zatrudnienie studenta opłaca się pracodawcy, bo nie musi go ubezpieczać, ponieważ student powinien być ubezpieczony na uczelni/w szkole albo u rodziców. Jeżeli chciałbyś się ubezpieczyć na uczelni, powinieneś się dowiedzieć, gdzie możesz to załatwić. Inna rzecz, że każdy pracownik ma obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego członków swojej rodziny, więc prawdopodobnie jesteś ubezieczony w pracy u rodziców. Jeżeli poszedłeś do okulisty nie mając ubezpieczenia na uczelni (ani w pracy lub u rodziców) to będziesz musiał zapłacić za wizytę.

Powrót do Ubezpieczenie zdrowotne