Zarejestruj

Ubezpieczenie zdrowotne - czy obejmuje również prywatne leczenie?

Wszytko na temat dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Aktualne składki na ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ubezpieczenie zdrowotne - czy obejmuje również prywatne leczenie?

Postprzez MAJSTERKLEPKA » Wt lut 21, 2017 11:27 am

Witam

Założyłem ten wątek w imieniu mojej mamy. W czasie ferii zimowych pojechaliśmy na narty do Francji i stało się tak jak się stało, że mamusi noga uciekła i pozrywała sobie więzadła. Była ubezpieczona w 2 firmach (jedno ubezpieczenie dodane do wycieczki, drugie dodatkowe w firmie Warta). Na miejscu we Francji otrzymała pomoc w szpitalu, musiała zakupić ortezę i za to pieniądze zostaną zwrócone.

Natomiast sprawa wygląda tak, że z zerwanymi więzadłami mamie bardzo ciężko się chodzi. Lekarz stwierdził, że wymaga to operacji. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy jeśli czas oczekiwania na operacje jest bardzo odległy (parę miesięcy) jest możliwość otrzymania pomocy u prywatnego lekarza i czy może zostać to pokryte z pieniędzy ubezpieczyciela?

Drugie pytanie, które tez nas nurtuje, czy można ściągnąć odszkodowanie z dwóch firm za jeden incydent?

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak działają ubezpieczenia, dlatego założyłem ten temat. Liczę na Państwa pomoc.

Doradca reklama

Podpowiadam

Powrót do Ubezpieczenie zdrowotne