Zarejestruj

Ubezpieczenie zdrowotne + Leczenie Szpitalne

Wszytko na temat dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Aktualne składki na ubezpieczenie zdrowotne w NFZ.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Ubezpieczenie zdrowotne + Leczenie Szpitalne

Postprzez Romek1975 » N kwi 24, 2016 6:57 am

Witam.
Jestem aktualnie na etapie poszukiwania najlepszej polisy na życie / zdrowie. Interesuje mnie również dodatkowe ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu z tytułu choroby. Nie mam niestety czasu na przejrzenie ofert wszystkich ubezpieczycieli, ale zauważyłem, że warunki ogólne takiego ubezpieczenia szpitalnego są różne u różnych ubezpieczycieli - jest różny katalog wyłączeń.

I moje pytanie: u którego ubezpieczyciela takie leczenie szpitalne jest najprostsze, objęte jak najmniejszą ilością wyłączeń? Takie właśnie ubezpieczenie mnie interesuje - najlepiej bez wyłączeń z tytułu pobyt w szpitalu, ewentualnie z najmniejszą ilością takich wyłączeń.
Bardzo proszę o podpowiedź: do którego ubezpieczyciela uderzyć w tym temacie?
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam.
Romek.

Doradca reklama

Podpowiadam

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Re: Ubezpieczenie zdrowotne + Leczenie Szpitalne

Postprzez mfind » N kwi 24, 2016 11:37 am

Hej,
Kilka tygodni temu zrobiliśmy dokładną analizę dostępnych na rynku pakietów medycznych i prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, gdzie wytypowaliśmy te najbardziej opłacalne. Jeśli jeszcze nie trafiłeś na nasz raport w sieci to podrzucam link: https://www.mfind.pl/akademia/raporty-i ... ne-raport/ jest trochę czytania, ale warto :)

Jakby były jakieś dodatkowe pytania to pomogę :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Początkujący

Postprzez Romek1975 » Pn kwi 25, 2016 3:37 am

Hej.
Dzięki serdeczne za linka - informacje się na pewno przydadzą, choć sami z żoną mamy już wkupiony taki pakiet zdrowotny.
Myślę o normalnej polisie gdyż stara już wygasła.
I w związku z tym, jeśli ktoś wie, bardzo proszę o info w zakresie oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów leczenia szpitalnego (odszkodowanie za każdy dzień pobytu): który ubezpieczyciel ma tę opcję najprostszą, z jak najmniejszą ilością wyłączeń?

Bardzo proszę o podpowiedzi, jeśli ktoś coś wie w tym temacie...

Pozdrówka.
Romek.

Bywalec forum

Postprzez EkspertPZU » Pn kwi 25, 2016 12:47 pm

@Romek1975, mogę Ci zaproponować kilka ubezpieczeń na życie m.in. PZU Ochrona na Zawsze, PZU Spokój na Każdy Dzień. Możesz je rozszerzyć o leczenie szpitalne z powodu choroby czy nieszczęśliwego wypadku.
Szczegóły znajdziesz na stronie PZU.

Początkujący

Postprzez Romek1975 » Pn kwi 25, 2016 3:12 pm

Hej.
Wiem o polisach PZU tyle, że mają mnóstwo wyłączeń odpowiedzialności w leczeniu szpitalnym...
A mnie interesuje najprostsza polisa, bez wyłączeń lub z wyłączeniami minimalnymi...
Wiem, że w polisach grupowych (np. w PZU) temat leczenia szpitalnego jest bez wyłączeń, ale czy znajdą się również takie polisy indywidualne?

Pozdrówka.
Romek.

Zasłużony
Podziękował : 4 razy

Postprzez mfind » Pn kwi 25, 2016 7:13 pm

Bardzo często polisy grupowe mają lepsze warunki (zdecydowanie większa liczba ubezpieczonych, przez co jest większa łączna składka dlatego można negocjować warunki). Przy indywidualnych ubezpieczenie o podobnych zakresach będzie znacznie droższe.
Twoje początkowe pytanie trochę źle zrozumiałem :) Niestety jak na razie nie mamy w ofercie tego typu ubezpieczeń dlatego też nie udzielę Ci na ten temat fachowej porady :(

Pozdrawiam,
Łukasz

Bywalec forum

Postprzez EkspertPZU » Wt kwi 26, 2016 6:29 am

@Romek1975, jak wspomniał @mfind, polisy grupowe są oferowane na korzystniejszych warunkach i firmy mogą je negocjować z naszymi przedstawicielami.
Jeśli jesteś zatrudniony, możesz zapytać się o propozycję ubezpieczenia grupowego na życie w swoim zakładzie pracy i do niego przystąpić.

Początkujący

Postprzez Romek1975 » Wt kwi 26, 2016 8:14 am

Hej.
Dziękuję za odpowiedzi.

Rozumiem, że grupowe są na lepszych warunkach.
Jednak czy nie ma polisy, która obejmuje hospitalizację z tytułu nerwicy, choćby z powodu mobbingu w pracy?
Jeśli nie ma, to dno według mnie jest.
Czyli jeśli byłbym piłkarzem, to mógłbym ubezpieczyć wszystko, oprócz nóg??

Eeech, no comments.

Pozdrówka.
Romek.

Powrót do Ubezpieczenie zdrowotne