Zarejestruj

Wyjazd do Włoch i ubezpieczenie turystyczne na samochód

Forum o ubezpieczeniach na czas podróży lub urlopu. Ubezpieczenia kosztów leczenia, utarty bagażu itd. Jakie ubezpieczenie wybrać? Z jakimi opcjami? Także ubezpieczenia dla osób uprawiających sport.
Początkujący
Podziękował : 0 razy

Wyjazd do Włoch i ubezpieczenie turystyczne na samochód

Postprzez style » Śr maja 30, 2018 10:33 am

Witam, mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie - w razie pomyłki proszę o przeniesienie :)
Wybieram się do Włoch swoim samochodem - będę jechał przez Słowację, Austrię i Włochy głownymi drogami i autostradami wykupując wcześniej winiety.
Mam już wyrobioną europejską kartę zdrowia NFZ. Auto mam ubezpieczone w AXA - mam tam OC i AC. Zamierzam też tam wykupić ubezpieczenie na 15 dni ASSISTANCE W PODRÓŻY w wariancie standardowym za 99 zł.

Ubezpieczenie kupuje tylko w razie jakiejś awarii samochodu na trasie gdzie holowanie w razie awarii lub wypadku to 150 km do miejsca wskazanego przezemnie lub warsztatu i tu moje pytanie bo waham się czy wziąć ten wariant za 99 zł gdzie holowanie jest 150 km czy premium gdzie holowanie w razie awarii to 250 km... ?
Jadę głownymi drogami przez Banską bystrzycę do Bratysławy potem na Wiedeń, Villach, we Włoszech Trevisio, Udine i Rzym - czy zakres holowania 150 km w razie awarii jest wystarczający ? Czy kupić dwa razy droższy gdzie jedyna różnica to holowanie 250 km? Wydaje mi się, ze jadąc głównymi drogami w zakresie 150 km od miejsca awarii znajdę warsztat ?

Tu w razie coś link do oferty, którą chcę kupić https://www.axadirect.pl/ubezpieczenie-samochodu/assistance.html#assistance.html

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Doradca reklama

Podpowiadam

Doradca
Podziękował : 2 razy

Re: Wyjazd do Włoch i ubezpieczenie turystyczne na samochód

Postprzez Ubea » Śr maja 30, 2018 1:42 pm

Limit 250 km tak naprawdę nie zrobi wielkiej różnicy, zwłaszcza że jak piszesz, będziesz jechać głównymi drogami.

Pamiętaj jednak, że Europejska Karta nie gwarantuje w pełni bezpłatnego leczenia. Za darmo dostaniesz tylko to, co dostają bezpłatnie obywatele danego kraju. A w wielu państwach leczenie jest choć częściowo płatne. Dla przykładu w Austrii obywatele austriaccy płacą od 12 do 20,10 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu. We Włoszech natomiast za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu płaci się do 36,15 euro. Jeśli chcesz mieć gwarancję bezpłatnego leczenia, wykup ubezpieczenie turystyczne.

Różne oferty znajdziesz w porównywarce polis (link do naszej w podpisie).

Powrót do Ubezpieczenia turystyczne