Zarejestruj

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Praca jako agent ubezpieczeniowy: porady, opinie, wymiana doświadczeń. Pytania początkujących agentów ubezpieczeniowych, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z branżą ubezpieczeniową.
radek

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez radek » Pn wrz 03, 2012 3:41 pm

Napiszcie mi ile średnio zarabia agent ubezpieczeniowy? Zastanawiam się właśnie czy nie zostać agentem ubezpieczeniowym PZU lub Aviva.

Agento

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Postprzez Agento » Pn wrz 03, 2012 3:44 pm

Zarobki w Ubezpieczeniach należą chyba do najwyższych i co ważne nie trzeba spełniać wygórowanych norm aby pracować w tej branży. Ważne jest również to, że nie ma górnego ograniczenia Naszego wynagrodzenia, dlatego nie jest trudno spotkać Agenta, który zarabia powyżej 5 tys. / miesiąc.

tymek

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez tymek » Pn wrz 03, 2012 7:16 pm

Jestem agentem ubezpieczeniowym od 5 lat i uwierzcie, że to jest to bardzo ciężka praca.
Moim zdaniem zarobki są o wiele za niskie do tego co się robi.
Jest to kilka ładych tysięcy w skali miesiąca, ale rosną koszty utrzymania w postaci ZUS-u, paliwo, telefon, auto...

emil

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez emil » Pn wrz 03, 2012 7:23 pm

Praca w charakterze agenta ubezpieczeniowego jest obecnie uważana za naprawdę doskonałą propozycję dla każdego, kto tylko potrafi w miarę łatwo nawiązywać kontakty z innymi ludźmi oraz szuka posady, która zapewni mu szerokie możliwości w rozwoju oraz postawi przed nim wiele ciekawych wyzwań. Na szczególną uwagę zasługuje ponadto fakt, ile zarabia agent ubezpieczeniowy – wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wysokie zarobki można przy tym osiągnąć.

Warto jednak zauważyć, że to, ile zarabia agent ubezpieczeniowy jest uzależnione od bardzo wielu różnych czynników. Przede wszystkim osoby pracujące na takim stanowisku nie mają żadnej stałej pensji, i wszystko zależy od ich indywidualnych wyników w pracy. Agent pobiera prowizję od każdego „zdobytego” klienta, zatem jeżeli ktoś rzeczywiście dobrze się do tego przykłada to może liczyć na naprawdę spore pieniądze. Bardziej doświadczone w tym zawodzie osoby twierdzą, że przy normalnym zaangażowaniu zarobki mogą oscylować nawet w okolicach 5000 zł miesięcznie – wystarczy zatem wyobrazić sobie ile może zarabiać ktoś, kto podchodzi do czegoś takiego z rzeczywiście dużą determinacją.

Praca w charakterze agenta ubezpieczeniowego może być z wielu powodów naprawdę bardzo ciekawa, ale to właśnie atrakcyjne zarobki stanowią jedną z najważniejszych przyczyn, dla których decyduje się na to tak wielu ludzi. Fakt, niektóre osoby mogą uważać, że brak stałej pensji jest w tym przypadku istotną wadą, ale właśnie dlatego taka praca uważana jest za rozwiązanie stworzone dla ludzi lubiących najróżniejsze wyzwania – jeżeli tylko dobrze się przy tym postaramy to z całą pewnością nigdy nie będziemy tu musieli narzekać na brak zadowalających zysków.

Początkujący
Posty: 13
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 4:18 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez Alibaba » N wrz 16, 2012 4:21 pm

Tak, jeśli łatwo rozmawiasz z ludzmi, masz siłę persfazji, umiesz przekonać ich do swoich pogladów, to zarobisz naprawdę wiele...bo od kwoty podstawowej agent dostaje takze prowizję od umowy :)

Początkujący
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 7:24 am
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez Maxik » Cz mar 28, 2013 8:07 am

Pewnie każdemu z zewnątrz wydaje się, że to taka wygodna praca za duża kasę.
niestety nie do końca, mój brat tam pracuje i często narzeka na brak czasu i w ogóle...

Gość

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez Gość » Cz mar 28, 2013 10:15 am

Witam.
Mam dość znaczące pytanie odnośnie pracy Agenta Ubezpieczeniowego.
Jako początkujący agent np: Allianz – pracując po 8 godzin dziennie, oczywiście w różnych konfiguracjach ale starając się nie przekroczyć tej liczby godzin, czy są realne szanse na utrzymanie się i uzyskiwanie dochodów?
Moje pytanie jest związane z tym, że chcę podjąć się tej pracy i rozpocząć swoją karierę ale nie kosztem życia rodzinnego.
Proszę o szczerą odpowiedź.

Małgorzata Szostało

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez Małgorzata Szostało » Wt kwi 16, 2013 2:57 pm

Podstawą w tym zawodzie jest szanowanie i dbanie o klienta. Czy świątek czy piątek - odbierasz telefony, odpowiadasz na pytania, jedziesz do klienta, umawiasz się na spotkania. Oczywiście wcześniej musisz tego Klienta zdobyć, co jest trudne (konkurencja na rynku jest bardzo duża).
Można to pogodzić z życiem rodzinnym (kiedy rodzina jest tolerancyjna i cierpliwa;))

Powodzenia!! :)

M. Szostało (eMeSss Ełk)

Gość napisał(a):Witam.
Mam dość znaczące pytanie odnośnie pracy Agenta Ubezpieczeniowego.
Jako początkujący agent np: Allianz – pracując po 8 godzin dziennie, oczywiście w różnych konfiguracjach ale starając się nie przekroczyć tej liczby godzin, czy są realne szanse na utrzymanie się i uzyskiwanie dochodów?
Moje pytanie jest związane z tym, że chcę podjąć się tej pracy i rozpocząć swoją karierę ale nie kosztem życia rodzinnego.
Proszę o szczerą odpowiedź.

Dario8

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez Dario8 » Pt kwi 26, 2013 9:23 pm

Pracowałem w tym zawodzie 17 lat i jest to tak: idealny agent to rozwiedziony,samotny alkoholik :D ........,na razie ostatnie nie grozi,ale firmy ubezpieczeniowe to największe przekręty i na dłuższa metę uważam ,że to harowa stanowczo za wielka jak na pracę na własny rachunek .ALE jak ktoś ma predyspozycje to może być ciekawe zajęcie.Pozdrawiam :geek:

Michal

Re: Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Prosze o opinie

Postprzez Michal » So kwi 27, 2013 1:47 pm

moi mili, czytam Was, czytam i oczom nie wierzę:) jakie rozwody? jaki alkoholizm?

pracuję w ubezpieczeniach od 3-ech lat. Fakt odnalazłem się w tej branży, robię coś co lubię i w co wierzę...
Ja zacząłem od pracy 3-4 dni w tygodniu (14 godzin poza domem) i bez problemu moja pensja sięgała dochodów rzędu 8 tyś.
Teraz sprawa wygląda trochę inaczej, bo jestem menadżerem. Inne obowiązki, inne dochody.
Uważam, że podstawowa sprawa jest taka - młody Agent ubezpieczeniowy musi mieć świadomość, że ... do tej pracy trzeba mieć bardzo dużo samodyscypliny, ale tez musi to czuć. Sam sobie ustalasz ile chcesz zarabiać! Chcesz 2 tyś - będą 2 tyś, chcesz 10 tyś - tyle będziesz miał na koncie

Następna strona

Powrót do Forum agentów ubezpieczeniowych



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników