Zarejestruj

Kolosalna kwota OC

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Cz sty 11, 2018 10:22 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Kolosalna kwota OC

Postprzez Patrykb » Cz sty 11, 2018 10:40 pm

Witam. Jestem osobą która lubi sobie zabić czas kupując auta i sprzedając je dalej z małym zyskiem po krótkim czasie. Spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja z firmą ERGO HESTIA. Kupiłem auto od przemiłej kobiety, która przyrzekała na słowo iż nie zgłosi ubezpieczalni zmianę właściciela. OC miała wykupione na rok czasu. Została poinformowana iż mam zwyżki i wraz z przepisaniem na mnie polisy może mi narobić bałaganu. I tak się stało Przemiła Pani zgłosiła sprzedaż już następnego dnia. Auto te miałem równy miesiąc czasu ( nawet niecały ). Tydzień po sprzedaży przyszedł mi list od firmy podanej wyżej z rekalkulacją składki na ponad 40 tys. zł. gdzie auto zostało sprzedane za niecałe 20 ....Niestety nie mogę dogadać się z osobą, która ode mnie go kupiła. Do tej pory nie zgłosiła zakupu auta gdziekolwiek. Wczoraj zrobiłem 400 km do przemiłej kobiety, aby poprawić umowy. Chciałem teorytycznie zrobić tak iż dzień po moim zakupie sprzedałem auto mojej mamie, następnie mama przemiłej Pani. Niestety w między czasie od mojego telefonu właścicielka owego auta poszła do ubezpieczalni zapytać się o nowe ubezpieczenie dla samochodu. Przeliczyli jej 20 tys. zł za rok. Kiedy juz dotarłem na miejsce powiedziała że chce zwrócić mi tą bryczkę i żadnej umowy nie będzie poprawiać. Ma go już ponad tydzień. Co mam robić? Proszę o pomoc! Zwracanie samochodu jest nie na miejscu.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): Cz sie 06, 2015 9:49 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Kolosalna kwota OC

Postprzez OdszkodowaniaPCO » Pt sty 12, 2018 7:32 am

Nie bardzo jest co poradzić, patowa sytuacja.
Jedyna rada - nigdy nie wierzyć na słowo.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 9:34 am
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 1 razy

Re: Kolosalna kwota OC

Postprzez versus » Pt sty 12, 2018 9:52 am

Istnieje ryzyko, że Pana zachowanie wypełnia znamiona niektórych paragrafów kodeksu karnego...

Początkujący
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lut 07, 2018 11:51 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Kolosalna kwota OC

Postprzez amaliaa » Śr lut 07, 2018 11:57 am

Niestety, ale w takich sytuacjach trzeba się zastanowić, po czyjej stronie jest prawo. No i interes osobisty. Wiadomo, że każdy patrzy na czubek własnego nosa. Nie ma co wierzyć na słowo.

Powrót do Ubezpieczenie OC



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • OC, praktyki , wysoka kwota
    Autor: bo11 » Cz lut 16, 2017 11:07 am
    0 Odpowiedzi
    4099 Wyświetlone
    Ostatni post przez bo11 Zobacz najnowszy post
    Cz lut 16, 2017 11:07 am

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników