Zarejestruj

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC dla samochodu?

Forum o ubezpieczeniach OC (Odpowiedzialności Cywilnej) pojazdów. Gdzie znajdziemy aktualnie najtańsze ubezpieczenie OC? Jak będzie jego koszt? Jaką firmę wybrać? Porady i opinie.
Początkujący
Posty: 20
Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 9:51 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC dla samochodu?

Postprzez Anita » Pt sty 31, 2014 9:53 am

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC dla swojego samochodu? Co tak naprawdę się liczy? Wysokość rat miesięcznych, zniżki, czy inne jeszcze sprawy?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Początkujący
Posty: 19
Dołączył(a): Pn lut 03, 2014 4:30 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: OC

Postprzez bgbg » Pn lut 03, 2014 4:32 pm

ubezpieczenie OC jest podstawowe i w sumie trudno dostrzeć jakieś inne elementy pomiędzy firmami, które je oferują. Myślę że to nie jest nadżędna kwetia. Inaczej by było w przypadku AC.

Moderator Lokalny
Avatar użytkownika
Posty: 402
Dołączył(a): Pt sie 30, 2013 10:17 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 6 razy

Re: OC

Postprzez Finansolog » Pn lut 03, 2014 11:48 pm

Zakres ochrony OC reguluje ustawa, dlatego w każdej firmie dostaniesz taki sam zakres ubezpieczenia bez znaczenia ile zapłacisz. Różnica pomiędzy firmami polega na tym, że niektóre mają dodatkowe usługi typu mini assistance.

Początkujący
Posty: 12
Dołączył(a): Śr lut 05, 2014 7:50 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: OC

Postprzez BartekAdan » Śr lut 05, 2014 7:51 pm

Wiesz co nie zwracaj uwagi aż tak na kasę, bo ja kiedyś płaciłem tanie OC to jak przyszło co do czego to się okazało że z połowy wariantów nie mogę skorzystać

Moderator Lokalny
Avatar użytkownika
Posty: 402
Dołączył(a): Pt sie 30, 2013 10:17 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 6 razy

Re: OC

Postprzez Finansolog » Śr lut 05, 2014 10:44 pm

BartekAdan napisał(a):Wiesz co nie zwracaj uwagi aż tak na kasę, bo ja kiedyś płaciłem tanie OC to jak przyszło co do czego to się okazało że z połowy wariantów nie mogę skorzystać


Tak się składa, że z wykupionego przez siebie OC Ty nie korzystasz, a poszkodowana przez Ciebie osoba ;)

Początkujący
Posty: 3
Dołączył(a): So lut 08, 2014 6:06 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: OC

Postprzez ubezpieczymy » So lut 08, 2014 6:15 pm

Wybierając OC z punktu widzenia kierowcy kupującego kierujemy się ceną
Natomiast podczas wyboru AC ważna jest już firma zwłaszcza likwidatura powypadkowa.

Początkujący
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:30 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: OC

Postprzez sdirect » Śr lut 12, 2014 10:40 am

Widze też ze dyskutujecie na temat taniego ubezpieczenia wiec może jako Osoba pracująca w tej branży wypowiem się to tak:
Każdy mówi żeby brać OC tam gdzie najtaniej. Owszem to prawda tylko mało kto zwraca uwagę że niektóre towarzystwa za szkodę zabierają 20% zniżki a inne tylko 10%.( oczywiście jeśli wcześniej miało się pełne zniżki gdy są niepełne wtedy nawet więcej nam odejmą ) warto zwrócić też uwagę na czy w pakiecie jest mini assistans, teraz większość typowo directów dodaje je w pakiecie do OC, a naprawdę warto dopłacić czasami 10-20zł i je mieć , przydaje się.
Teraz najistotniejsze gdzie najtaniej? Wiadomo ciężko uogólnić bo to zależy od wieku, marki, szkodowości i itp . Ale jeśli mam już uogólniać to tak:
Proama, MTU, Mbank- jeśli jesteś już bardzo doświadczonym kierowcą i posiadasz 60%zniżki
YCD, Axa- najlepsze dla młodych ponieważ nie liczą zwyżki za wiek
Link4- dają zniżki za doświadczenie nieudokumentowane ( czyli nie musisz posiadać historii ubezpieczenia),
liberty, Axa, link4- jeśli współwłaścicielami jest młody niedoświadczony i starszy doświadczony( biorą pod uwagę kierowcę który ma największe zniżki)
ogólnie jak by ktoś miał jakieś pytania lub chciał porównać towarzystwa zapraszam
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 24
Dołączył(a): Wt lut 18, 2014 10:21 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 1 razy

Re: OC

Postprzez tanieOCinfoPL » Cz lut 20, 2014 9:52 am

Anita napisał(a):Na co zwracać uwagę przy wyborze OC dla swojego samochodu? Co tak naprawdę się liczy? Wysokość rat miesięcznych, zniżki, czy inne jeszcze sprawy?

Sprawdź czy do OC dostajesz Assistance w cenie czy musisz dopłacać, tak jak jest to w InterRisku.

Początkujący
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): Pt lut 28, 2014 7:35 pm
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: OC

Postprzez dawidzior » Pt lut 28, 2014 9:27 pm

Czasem przy wyborze OC ubezpieczyciel oferuję w gratisie jakieś usługi, mini assistance lub ubezpieczenie szyb, ale z reguły przy wyborze OC kieruj się OWU ubezpieczyciela u którego masz zamiar kupić ubezpieczenie.

Moderator Lokalny
Avatar użytkownika
Posty: 402
Dołączył(a): Pt sie 30, 2013 10:17 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 6 razy

Re: OC

Postprzez Finansolog » Pt lut 28, 2014 10:21 pm

dawidzior napisał(a):Czasem przy wyborze OC ubezpieczyciel oferuję w gratisie jakieś usługi, mini assistance lub ubezpieczenie szyb, ale z reguły przy wyborze OC kieruj się OWU ubezpieczyciela u którego masz zamiar kupić ubezpieczenie.


Tak się składa, że OWU OC reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, także każdy ubezpieczyciel ma takie samo. Jedynie OWU "gratisów" należy przeanalizować przed zakupem ubezpieczenia.

Następna strona

Powrót do Ubezpieczenie OC



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników