Zarejestruj

Generali OC / AC - Opinie

Opinie klientów o firmach ubezpieczeniowych. Ocena jakości obsługi, warunków ubezpieczeń, szybkości wypłaty odszkodowań itp. Oceny i doświadczenia osób ubezpieczonych przez dane Towarzystwo.
Administrator
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 10:29 am
Podziękował : 9 razy
Pomógł: 0 razy

Generali OC / AC - Opinie

Postprzez Admin » Cz lut 26, 2015 1:54 pm

generali
Czy warto ubezpieczyć swój samochód w Generali Direct - jeśli chodzi o ubezpieczenie OC lub AC? Jak wygląda wypłata odszkodowań? Są problemy czy nie? Jak wysokie są składki w porównaniu do innych firm?

Ubezpieczenia komunikacyjne w Generali Direct - podstawowe zalety:
- ochrona przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim
- dodatkowe zniżki dla osób, które bezszkodowo kontynuują polisę OC w Generali
- nawet 60% zniżki już po 4 latach bezszkodowej jazdy

Kalkulator OC AC - Oblicz Składkę

Opisz swoje doświadczenia z tą firmą i wyraź swoją opinie o ubezpieczeniach OC Generali Direct.

Bywalec forum
Posty: 38
Dołączył(a): Śr maja 28, 2014 6:47 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez Malutka33 » So lis 28, 2015 6:10 pm

Ja wybrałam OC w Generali bo wyszło najtaniej i nie robili tutaj żadnych problemów z dokumentami itd...
Mam też w Generali ubezpieczenie domu - raz korzystałam już z niego i nie było problemów z wypłatą odszkodowania - graja fair :)

A co do ubezpieczenia OC jeszcze to ja kupowałam tutaj oc razem z AC i wyszło taniej niż w innych - ubezpieczałam auto osobowe więc domyślam się, że w wielu przypadkach Generali oferuje bardzo dobrą ofertę dlatego warto sobie tutaj policzyć składkę :)
Skoro jest tanio to czemu nie skorzystać :) - takie moje zdanie :)

Bywalec forum
Posty: 36
Dołączył(a): So mar 30, 2013 11:54 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez Jumex » Pt gru 11, 2015 10:24 am

No w Generali podoba mi se to, że po 4 latach bezszkodowej jazdy dostałej juz 60% zniżki na cała polisę OC i dlatego w sumie też skorzystałem z tej oferty ubezpieczenia OC.
W innych firmach ubezpieczeniowych z moim stażem za kółkiem czyli z tymi 4 latami nie dostałem nawet 50% zniżki na niepieczenie - wszędzie chcieli mi dać 40% to max więc po co przepłacąc skoro Generali oferuje niższe ubezpieczenie?
A wiecie sami jak to jest z OC to jest ubezpieczenie, które jest wymagane ale nie ma co za nie przepłacać bo w razie czego to i tak my z niego nie korzystamy.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 8:27 am
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 1 razy
Pomógł: 7 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez Superubezpieczenia » Pt gru 11, 2015 11:10 am

W niektórych TU wystarczą już 3 lata,by uzyskać 60% ;)

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): Śr sty 28, 2015 2:11 pm
Lokalizacja: Jestem wszędzie
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez Asaragas » Pn gru 14, 2015 9:29 am

60% zniżki dopiero po 4 latach bezszkodowej jazdy? Czyli jak przychodzę do Was z przysłowiowej ulicy, to nie dostaję takiej zniżki? Większość towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku, obecnie honoruje 60% zniżki na podstawie kilku parametrów, między innymi po przekroczeniu 25 roku życia i jeszcze tam kilku innych elementów.
Dlatego chcę się dowiedzieć co z nowym klientem, który wcześniej nie miał polisy w Generali i co z nim, czy on nie dostanie od razu zniżki tej maksymalnej, jeśli była mu ona przyznawana we wcześniejszych towarzystwach ubezpieczeniowych?

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez mfind » Pn gru 14, 2015 10:00 am

Asaragas napisał(a):Czyli jak przychodzę do Was z przysłowiowej ulicy, to nie dostaję takiej zniżki?

Bez znaczenia w jakim Towarzystwie wykupujesz OC Twoje wcześniej wypracowane "zniżki" są brane pod uwagę :) Zniżki i zwyżki dawane przez ubezpieczycieli są obliczane na podstawie danych pobranych z bazy UFG gdzie znajdują się informacje o Twoich wszystkich szkodach i bezszkodowych latach jazdy. Po pobraniu takich danych ubezpieczyciel na podstawie własnych schematów oblicza zniżkę. Dlatego u jednego po 4 latach będziesz miał full, a u innego po 6 latach. Zasadniczo jeśli masz powyżej 25 lat i masz 6 lat bezszkodowej jazdy praktycznie w każdym Towarzystwie dostaniesz pełne zniżki :)

Pozdrawiam,
Łukasz

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): Śr sty 28, 2015 2:11 pm
Lokalizacja: Jestem wszędzie
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez Asaragas » Pn gru 21, 2015 10:31 am

Łukasz, dzięki za info. To by się zgadzało. Mam 6 lat bezszkodowej jazdy i ukończone 25 rok życia, tylko teraz trzeba wziąć pod uwagę tę "całość zniżki" :D W jednym banku 60% zniżki jest taniej niż 70% w drugim towarzystwie (a jest jedno takie co się szczyci 70% zniżką). Wtedy trochę cholera mnie bierze, bo mogli by napisać, że daję 90% zniżki dla najlepszych kierowców i ustalić sobie kwotę podstawową powiedzmy 3000 zł (gdzie u innego w tej konfiguracji samochodu, rodzaju ubezpieczenia i tych wszystkich parametrów), dostanę np. 800 zł. Czyli u tych 90% zniżki i tak wychodzi na to, że płacę drożej.
Ciężko jest wybrać najtańsze ubezpieczenie, dlatego ja już od lat nie szukam żeby było najtaniej, tylko najlepiej w razie problemów.

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez mfind » Pn gru 21, 2015 10:55 am

Asaragas napisał(a):W jednym banku 60% zniżki jest taniej niż 70% w drugim towarzystwie (a jest jedno takie co się szczyci 70% zniżką). Wtedy trochę cholera mnie bierze, bo mogli by napisać, że daję 90% zniżki dla najlepszych kierowców i ustalić sobie kwotę podstawową powiedzmy 3000 zł (gdzie u innego w tej konfiguracji samochodu, rodzaju ubezpieczenia i tych wszystkich parametrów), dostanę np. 800 zł. Czyli u tych 90% zniżki i tak wychodzi na to, że płacę drożej.


Marketing, nic więcej ;)

Asaragas napisał(a):Ciężko jest wybrać najtańsze ubezpieczenie, dlatego ja już od lat nie szukam żeby było najtaniej, tylko najlepiej w razie problemów.

Od tego są np. porównywarki, aby wybrać jak najtaniej i jednocześnie najlepiej 8-)

Pozdrawiam,
Łukasz

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 9:57 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: Generali OC / AC - Opinie

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Cz sie 09, 2018 12:59 pm

Ubezpieczenie OC ma nas chronić przed skutkami kolizji, której jesteśmy sprawcami, abyśmy w takiej sytuacji nie musieli ponosić kosztów ze swojej kieszeni. Wybierając samo OC można kierować się ceną, ponieważ Ustawa gwarantuje tutaj taki sam zakres w Każdym z Towarzystw. Różnice mogą pojawić się w opcjach dodatkowych typu NNW i Assistance. Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC, to firmy Ubezpieczeniowe często doliczają dodatkową zniżkę za wybór pakietu OC+AC.
Ubezpieczenie wylicza się bezpośrednio na klienta i jego pojazd i na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Dlatego dla jednego klienta wyjdzie najtaniej ubezpieczenie w Towarzystwie X, a dla innego w Y. Nie ma też reguły, że w danym Towarzystwie jest najtaniej, ponieważ panuje tutaj bardzo duża zmienność. Ponadto jeśli chodzi o ubezpieczenie AC duże różnice powstają w zależności od wybranego przez nas zakresu i wariantu (pakiet: ASO, warsztat partnerski czy kosztorys; Stała, czy Zmienna Suma Ubezpieczenia; Z Redukcją, czy bez Redukcji Sumy Ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania).
Proponuję udać się do multiagencji, gdzie kompetentny Agent dobierze ubezpieczenie najlepiej dostosowane do oczekiwań klienta zarówno jeśli chodzi o zakres jak i cenę i co najważniejsze powinien wyjaśnić co na tę cenę wpływa. Czyli przygotuje kompletną ofertę pod określonego klienta.

Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne - Opinie



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • OC w Generali
    Autor: Krzysiek87 » Śr paź 10, 2012 10:10 am
    2 Odpowiedzi
    6254 Wyświetlone
    Ostatni post przez Superubezpieczenia Zobacz najnowszy post
    Cz gru 24, 2015 7:55 am
  • Komunikacyjne w Generali...czy warto?
    Autor: kleks » Pn gru 02, 2013 10:46 pm
    1 Odpowiedzi
    5081 Wyświetlone
    Ostatni post przez Agnieszka Zobacz najnowszy post
    Pt gru 06, 2013 8:52 pm
  • PZU OC i AC - Opinie
    1, 2Autor: Admin » Cz lut 26, 2015 2:08 pm
    15 Odpowiedzi
    23599 Wyświetlone
    Ostatni post przez AWUBEZPIECZENIADG Zobacz najnowszy post
    Cz sie 09, 2018 12:56 pm
  • Opinie o OC w Link4
    1, 2Autor: Admin » Pt lip 20, 2012 10:07 pm
    11 Odpowiedzi
    12439 Wyświetlone
    Ostatni post przez Vanilla Zobacz najnowszy post
    Cz gru 01, 2016 12:38 pm
  • Proama - Opinie
    Autor: Admin » Cz lut 26, 2015 2:47 pm
    4 Odpowiedzi
    9067 Wyświetlone
    Ostatni post przez AWUBEZPIECZENIADG Zobacz najnowszy post
    Cz sie 09, 2018 12:59 pm
  • Assistance- opinie
    Autor: Domin » Wt paź 16, 2012 11:23 am
    4 Odpowiedzi
    7347 Wyświetlone
    Ostatni post przez blindek Zobacz najnowszy post
    Pn kwi 28, 2014 6:32 am

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników