Zarejestruj

PZU OC i AC - Opinie

Opinie klientów o firmach ubezpieczeniowych. Ocena jakości obsługi, warunków ubezpieczeń, szybkości wypłaty odszkodowań itp. Oceny i doświadczenia osób ubezpieczonych przez dane Towarzystwo.
Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): Śr sty 28, 2015 2:11 pm
Lokalizacja: Jestem wszędzie
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: PZU OC i AC - Opinie

Postprzez Asaragas » Wt gru 29, 2015 1:14 pm

Ok, a teraz trochę konkretów. Powiedzcie mi czy ktoś z Was tutaj na forum miał sytuację w której był poszkodowany, albo był sprawcą wypadku czy kolizji i miał ubezpieczenie OC w PZU?
Interesuje mnie jak to wygląda w praktyce. Po jakim czasie przyjeżdża rzeczoznawca i później jak szybko ta sprawa jest rozwiązywana? Zastanawiam się ile to właściwie może trwać. Jeden mój znajomy opisywał PZU, a konkretnie załatwienie sprawy, kiedy to on był poszkodowany. Mówił, że rzeczoznawca przyjechał chyba po 4 dniach roboczych i wszystko praktycznie załatwili od ręki, za miesiąc miał pieniądze, znacznie większe niż mógł się spodziewać.

Początkujący
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 7:17 pm
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: PZU OC i AC - Opinie

Postprzez AgataWro » Pt kwi 15, 2016 7:49 pm

W mojej ocenie PZU jest bardzo dobre. Nie mogę narzekać.

Początkujący
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): Wt gru 06, 2016 9:28 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: PZU OC i AC - Opinie

Postprzez Frankie » Wt gru 06, 2016 10:31 pm

Jeżeli pan jak się okazało po 30 dniowym okresie likwidacji szkody otrzymał większe odszkodowanie niż się spodziewał przy zaplanowanym z góry założeniu że samochodu naprawiać nie będzie to pewnie miał rachunek za prąd do zapłacenia a spodziewana kwota z wyceny pokrywała tę płatność . Wszystkie te osoby , które zainteresowane są wyłącznie naprawą samochodu - spodziewać się mogą już tylko jednego tak naprawdę czyli ..... pięknie naprawionego samochodu, ma mnie powalić z zachwytu jak go zobaczę .... w końcu oni ze spodziewania się mają najwięcej do stracenia bo znacznie większą kwotę niż wynik końcowy na wycenie.

Wycena to propozycja.

Po za tym w PZU działa bardzo ładnie BLS - jak mam swoje OC w pzu a sprawca jest z Link 4 czy TUW to mogę zgłosić ze swojego OC w pzu

Co do wypłat odszkodowań to moim zdaniem każdego roku to samo odkąd pzu zlikwidowało nie rentowne inspektoraty,. Środek roku ..nie płacone..urlopy a od drugiej połowy października do końca roku zasłanianie się 14 dniowym okresem do wypłaty a jak ktoś nie wytrzyma i trzaśnie odwołanie .. to tym lepiej bo 30 dni mają wtedy na zajęcie stanowiska w sprawie odwołania .
Wszystko się ciągnie wiadomo dla ich końcowych prowizji na koniec roku !

Bywalec forum
Posty: 33
Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 11:04 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Opinia o pzu

Postprzez Adam » Śr mar 07, 2018 8:36 pm

W mojej ocenie PZU jest najlepsze.

Szybka procedura, bardzo dobre zniżki jeśli się ma u nich inne ubezpieczenia np. mieszkania.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 9:34 am
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 1 razy

Re: PZU OC i AC - Opinie

Postprzez versus » Pt mar 09, 2018 9:18 am

Stawki jakie stosuje te świetne PZU S.A. za 1 rbg to 55 zł. netto, gdzie minimalna stawka wg stowarzyszenia rzeczoznawców majątkowych to 90 zł. netto :lol:

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 9:57 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: PZU OC i AC - Opinie

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Cz sie 09, 2018 12:56 pm

Ubezpieczenie OC ma nas chronić przed skutkami kolizji, której jesteśmy sprawcami, abyśmy w takiej sytuacji nie musieli ponosić kosztów ze swojej kieszeni. Wybierając samo OC można kierować się ceną, ponieważ Ustawa gwarantuje tutaj taki sam zakres w Każdym z Towarzystw. Różnice mogą pojawić się w opcjach dodatkowych typu NNW i Assistance. Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC, to firmy Ubezpieczeniowe często doliczają dodatkową zniżkę za wybór pakietu OC+AC.
Ubezpieczenie wylicza się bezpośrednio na klienta i jego pojazd i na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Dlatego dla jednego klienta wyjdzie najtaniej ubezpieczenie w Towarzystwie X, a dla innego w Y. Nie ma też reguły, że w danym Towarzystwie jest najtaniej, ponieważ panuje tutaj bardzo duża zmienność. Ponadto jeśli chodzi o ubezpieczenie AC duże różnice powstają w zależności od wybranego przez nas zakresu i wariantu (pakiet: ASO, warsztat partnerski czy kosztorys; Stała, czy Zmienna Suma Ubezpieczenia; Z Redukcją, czy bez Redukcji Sumy Ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania).
Proponuję udać się do multiagencji, gdzie kompetentny Agent dobierze ubezpieczenie najlepiej dostosowane do oczekiwań klienta zarówno jeśli chodzi o zakres jak i cenę i co najważniejsze powinien wyjaśnić co na tę cenę wpływa. Czyli przygotuje kompletną ofertę pod określonego klienta.

Poprzednia strona

Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne - Opinie



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Generali OC / AC - Opinie
    Autor: Admin » Cz lut 26, 2015 1:54 pm
    8 Odpowiedzi
    11008 Wyświetlone
    Ostatni post przez AWUBEZPIECZENIADG Zobacz najnowszy post
    Cz sie 09, 2018 12:59 pm
  • Assistance- opinie
    Autor: Domin » Wt paź 16, 2012 11:23 am
    4 Odpowiedzi
    7347 Wyświetlone
    Ostatni post przez blindek Zobacz najnowszy post
    Pn kwi 28, 2014 6:32 am
  • Opinie o OC w Link4
    1, 2Autor: Admin » Pt lip 20, 2012 10:07 pm
    11 Odpowiedzi
    12439 Wyświetlone
    Ostatni post przez Vanilla Zobacz najnowszy post
    Cz gru 01, 2016 12:38 pm
  • Proama - Opinie
    Autor: Admin » Cz lut 26, 2015 2:47 pm
    4 Odpowiedzi
    9067 Wyświetlone
    Ostatni post przez AWUBEZPIECZENIADG Zobacz najnowszy post
    Cz sie 09, 2018 12:59 pm
  • DRB - jakie macie opinie?
    Autor: MKrakowski » Cz gru 03, 2015 4:29 pm
    2 Odpowiedzi
    6219 Wyświetlone
    Ostatni post przez elton Zobacz najnowszy post
    Pn cze 25, 2018 8:32 am
  • Volkswagen Bank OC / AC - Opinie
    Autor: Admin » Cz lut 26, 2015 2:03 pm
    0 Odpowiedzi
    5272 Wyświetlone
    Ostatni post przez Admin Zobacz najnowszy post
    Cz lut 26, 2015 2:03 pm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników