Zarejestruj

Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez mfind » Cz lut 16, 2017 8:09 am

W odwołaniu opisz z czym się nie zgadzasz powołując się na zapisy OWU mające zastosowanie przy wariancie serwisowym. W sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie zmieni stanowiska, albo nie odpisze w ciągu 30 dni, zwróć się do Rzecznika Finansowego (to ta sama instytucja co Rzecznik Ubezpieczonych, ale od ponad roku funkcjonuje jako Rzecznik Finansowy), który przeanalizuje zasadność zajętego przez towarzystwo stanowiska. Aby Rzecznik zajął się Twoją sprawą, wymagane jest wykorzystanie drogi postępowania reklamacyjnego, tj. napisanie reklamacji (odwołania).

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Początkujący
Posty: 10
Dołączył(a): So lut 04, 2017 10:18 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez daroosia20 » Cz lut 16, 2017 6:43 pm

Zastanawiam się nad firmą która walczy z ubezpieczalniami o dodatkowe pieniadze. Co myślicie o tym warto czy o...?

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez mfind » Pt lut 17, 2017 8:00 am

Rzecznik Finansowy działa bezpłatnie, więc na chwilę obecną, może to będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie. Decyzja oczywiście należy do Ciebie :)

Początkujący
Posty: 10
Dołączył(a): So lut 04, 2017 10:18 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez daroosia20 » Pt lut 17, 2017 4:09 pm

mfind napisał(a):Rzecznik Finansowy działa bezpłatnie, więc na chwilę obecną, może to będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie. Decyzja oczywiście należy do Ciebie :)

A z tym Rzecznikiem to składa się wniosek?

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): So lut 18, 2017 3:49 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez GDYNIA » So lut 18, 2017 3:55 pm

W sprawach zaniżonych kosztorysów specjalizuje się Kancelaria Odszkodowawcza PROMORE z Gdyni najbardziej polecam Pana Krzysztof Iskierka
Miałem podobną sytuację a Pan Krzysztof znalazł świetne rozwiązanie! Kontakt do niego iskierka@promore.pl tel. 792039090

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez mfind » Pn lut 20, 2017 8:00 am

daroosia20 napisał(a):
mfind napisał(a):Rzecznik Finansowy działa bezpłatnie, więc na chwilę obecną, może to będzie dla Ciebie dobre rozwiązanie. Decyzja oczywiście należy do Ciebie :)

A z tym Rzecznikiem to składa się wniosek?


Tak, składasz wniosek o podjęcie działań przez Rzecznika w Twojej sprawie (wzór wniosku znajdziesz na stronie internetowej Rzecznika). Pamiętaj, że musisz najpierw wykorzystać drogę postępowania reklamacyjnego (wymóg formalny).

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lut 20, 2017 4:22 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez mati210 » Pn lut 20, 2017 4:38 pm

Witam,

Mam pewnie problem. Otóż miałem kolizję pod koniec grudnia. Uszkodzony został w moim samochodzie tylni zderzak, klapa, hak oraz antena CB. Naprawa w serwisie na zamiennikach została wyceniona na 3890zł. Zdecydowałem, że za tą kwotę sam naprawię samochód na częściach oryginalnych. Zdecydowałem odebrać gotówkę. Z OC sprawcy (ERGO HESTIA) wypłaciła mi kwotę 1950zł - tłumacząc, że wg nich tyle wynosi koszt naprawy. Co mam dalej zrobić, aby odzyskać pozostałą kwotę ubezpieczenia?

Pozdrawiam.

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez mfind » Wt lut 21, 2017 8:25 am

Proszę odwołać się do ubezpieczyciela wnioskując o dopłatę za naprawę powołując się na obowiązek pełnej kompensaty szkody ciążący na ubezpieczycielu (wynikający z art. 361 k.c. i 363 k.c.). W pojeździe powinny zostać zamontowane takie części, które doprowadzą do stanu samochodu sprzed szkody. W sytuacji, gdy nie będzie chciał Pan naprawiać samochodu, towarzystwo powinno zrekompensować szkodę w pieniądzu.

Początkujący
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): Cz mar 16, 2017 6:40 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez erwin78 » Cz mar 16, 2017 7:31 pm

Myslicie że warto iść do Rzecznika ubezpieczonych??

Nie wiem co za bardzo robić

Pozdrawiam[/quote]

Warto w takich pryzpadkach skoryzstac z takich firm jak Campter lub Votum one ocenia czy warto walczyc dalej i zrobia to za Ciebie.

Pozdrawiam Erwin.

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 391
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 3:46 pm
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 23 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez mfind » Pt mar 17, 2017 7:36 am

erwin78 napisał(a):Myslicie że warto iść do Rzecznika ubezpieczonych??

Nie wiem co za bardzo robić

Pozdrawiam


Warto w takich pryzpadkach skoryzstac z takich firm jak Campter lub Votum one ocenia czy warto walczyc dalej i zrobia to za Ciebie.

Pozdrawiam Erwin.[/quote]

Warto iść do Rzecznika, ale najpierw trzeba wykorzystać drogę postępowania reklamacyjnego w stosunku do ubezpieczyciela.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników