Zarejestruj

Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Odszkodowania za wypadki drogowe i kolizje na z udziałem samochodów, motocykli, pieszych z ubezpieczenia AC, OC, NNW. Jak wygląda wypłata odszkodowania z OC sprawcy? Rzeczoznawstwo samochodowe i szacowanie strat. Opinie i pomoc w rozwiązywaniu problemów ze zwrotem kosztów naprawy samochodu, leczenia, rehabilitacji.
Początkujący
Posty: 19
Dołączył(a): Cz lut 16, 2017 4:10 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez kamila432 » Wt sie 08, 2017 11:56 am

Zadzowń do DRB albo jakiejś innej kanclarii tego typu to ci pomoże specjalista i wszystko wytłumaczy co i jak. Do tzech lat nie powinno być raczej problemu :)

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Początkujący
Posty: 20
Dołączył(a): Śr kwi 06, 2016 8:39 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez hampot » Pt wrz 15, 2017 1:14 pm

Na przyszłość - Unique Service Partner. Zdecydowanie odradzam walkę samodzielnie o wyższe odszkodowanie z OC, bo i tak zostaniecie olani. Wiele zależy od danego przypadku, ale ogólnie z tego co rozmawiałem, to zdecydowana większość ma zaniżane ubezpieczenie. Unique Service Partner załatwiało nam odszkodowanie o 70 proc. wyższe. Teraz wyobraźcie sobie o ile nas próbowano o.... Oczywiście kasa odzyskana długo po wszystkim.

Początkujący
Posty: 13
Dołączył(a): Wt gru 05, 2017 12:24 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez Andrzej7011 » Wt gru 05, 2017 7:48 pm

Widzę, że wiele firm pomagających się tu ogłasza. Pozostaje mieć nadzieję, że nie współpracują z TU i to nie przez nie TU na start zawsze zaniżają odszkodowania.
W sumie jest szansa, że ktoś tam machnie ręką.
Te firmy tak się tu ogłaszające - napiszcie ile zdzieracie z klientów. Jakiś tam przykład lub dwa z kwotami odszkodowań i waszą prowizją.

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Cz gru 14, 2017 8:37 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez monika8812 » Cz gru 14, 2017 8:48 am

Niestety roboczogodziny to koszmar, bardzo łatwo okroić kosztorys właśnie na tym, bo nie ma sztywnych cen.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 9:34 am
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 1 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez versus » Pn gru 18, 2017 8:25 am

Andrzej7011 napisał(a):Widzę, że wiele firm pomagających się tu ogłasza. Pozostaje mieć nadzieję, że nie współpracują z TU i to nie przez nie TU na start zawsze zaniżają odszkodowania. W sumie jest szansa, że ktoś tam machnie ręką.
Te firmy tak się tu ogłaszające - napiszcie ile zdzieracie z klientów. Jakiś tam przykład lub dwa z kwotami odszkodowań i waszą prowizją.


Prowizja Kancelarii Versus mieści się w przedziale od 10 do 20% brutto (w tym prowadzenie sprawy w sądzie). W przypadku kosztorysowego rozliczenia i dochodzenia odszkodowania na drodze sądowej, przy wartości przedmiotu sporu np. 10.000 zł. (kosztorys na 10.000 zł. kalkulacja niezależnego rzeczoznawcy na 20.000 zł.), prowizja wyniesie od 1.000 do 2.000 zł. Klient uzyskuje 18.000-19.000 zł. (zamiast kosztorysowych 10.000 zł.) + odsetki ustawowe za opóźnienie. Nasze wynagrodzenie to w/w prowizja oraz zasądzone od strony przeciwnej koszty zastępstwa procesowego. W przypadku gdy poszkodowany nie może lub nie chce legitymować fakturami za naprawę, to rozwiązane sadzę jest dla niego korzystne. Jest to zwykłe, przeciętne wynagrodzenie za wykonaną pracę, a nie "zdzieranie z klientów". Sądzę, że Ty również nie pracujesz charytatywnie i pobierasz wynagrodzenie za swoją pracę?

W mojej prawie 11 letniej działalności nie spotkałem się jeszcze z niezadowolonym klientem :) Owszem, wiele firm - szczególnie tych dużych sieciówek - działa w sposób niezbyt etyczny i powiedzmy nieprofesjonalny. Przyczyniają się one do czarnego PR naszej działalności. Musisz rozróżnić dwa rodzaje firm: duże firmy zatrudniające tysiące agentów i małe kancelarie prawne (jak moja), które działają na podobnej zasadzie wynagradzania (tzw. success fee) ale nie zatrudniają setek agentów, mają znacznie niższe prowizje, ale też mają znacznie mniej klientów. Kierują się oni etyką zawodową podobną do adwokackiej, ale nie pobierają żadnych kwot z góry i mogą się reklamować.

p.s. 1 proszę więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Nie wiem, kim z zawodu jesteś ani gdzie pracujesz, ale z pewnością nie chciałbyś aby ktoś pisał o Tobie przy użyciu najgorszych cech zawodu, który wykonujesz ani że pobierane przez Ciebie wynagrodzenie to zdzieranie z klientów :)

p.s. 2 odróżnij również proszę firmy ogłaszające się na forum bardzo agresywnie, typu "mi to pomógł ...., są super..." od tych, którzy próbują merytorycznie wypowiedzieć w sprawie...

Michał Pietrykowski
Versus Odszkodowania
mail: biuro@versus-odszkodowania.pl
tel.: 24 366 93 39, 506 187 080

Początkujący
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 12, 2018 8:04 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez Tdpomoc » Pn mar 12, 2018 8:13 pm

Witam.

Chętnie pomogę merytorycznie jak i praktycznie.
Zajmuję się branżą odszkodowawczą od niedawna, ale staram się nie zostawiać klientów bez odpowiedzi.
Odpowiem na pytania. Bezpłatnie sprawdzę czy kosztorys wystawiony przez T.U. nie jest zaniżony.
W ofercie, auta zastępcze, tej samej klasy, opłacane z OC sprawcy, podstawiane pod dom klienta.

Dudek Tomasz

odszkodowaniapodkarpackie@gmail.com
tel. 792 180 295

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Cz kwi 19, 2018 4:37 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez Judyta » Cz kwi 19, 2018 4:58 pm

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, co mogę zrobić.

Przez kilkanaście lat jeździłam tylko samochodem służbowym (leasing) i w przypadku jakiejkolwiek szkody odstawiałam samochód do autoryzowanego salonu, odbierałam zastępczy i po kilku dniach było po sprawie, nawet nie wiem, co się działo.

Kiedy kupiłam własny samochód i miałam małą stłuczkę (ktoś we mnie wjechał), też pojechałam do autoryzowanego serwisu. Mam teraz taką sytuację (jeśli dobrze rozumiem i dobrze odczytuję dokumenty), ze serwis wycenił mi naprawę na 9,5 tys a w dokumencie od ubezpieczyciela "Kalkulacja naprawy" wystawionej przez Polski Związek Motorowy Holding mam wycenę na 2,3 tys.

Czytam, czy się nie pomyliłam, ale chyba nie. Serwis przysłał mi kosztorys na 9,5 tys z "prośbą o weryfikację'. co to oznacza, że jak naprawią mi samochód, to muszę dopłacić 7,2 tys???

Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Jakie mam możliwości?
Stłuczka była z winy innej osoby i nie powinnam ponosić z tego powodu żadnych kosztów.
Czy serwis ma zawyżoną wycenę (można z nimi coś negocjować?) czy ubezpieczyciel nie chce płacić? Jest jakieś pole manewru?

Ubezpieczyciel jest jakiś dziwny: Crawford Polska Sp. z o. o. lub Polins

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Bywalec forum
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 9:34 am
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 4 razy
Pomógł: 1 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez versus » Pn kwi 23, 2018 7:32 am

Kosztorys naprawy, który otrzymałaś z serwisu powinnaś jak najszybciej przekazać ubezpieczycielowi z żądaniem weryfikacji. Dziwię się, że serwis nie zrobił tego za ciebie.

Co do różnicy w wartości obu kosztorysów - to normalne. Wycena ubezpieczyciela nie ma żadnego odzwierciedlenia do rzeczywistości.

Jeżeli serwis prawidłowo wykonał kalkulację, to ubezpieczyciel powinien zaakceptować koszty. Wtedy serwis naprawi pojazd a Ty przedstawisz ubezpieczycielowi fakturę za naprawę (chyba, że upoważnisz serwis do odbioru odszkodowania, to wtedy oni to za Ciebie zrobią).

Informacje te powinnaś również otrzymac od ubezpieczyciela i serwisu.

Początkujący
Posty: 17
Dołączył(a): Cz maja 24, 2018 8:24 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez huberts » Cz maja 24, 2018 8:30 am

Polecam ERE Polska, najwyższe dopłaty, auta zastępcze, pomoc przez cały okres likwidacji szkody. Telefon 533503242

Początkujący
Posty: 6
Dołączył(a): N lis 30, 2014 7:24 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: Zaniżony kosztorys odszkodowania oc

Postprzez nunese » Pt maja 25, 2018 7:44 pm

To że ubezpieczyciele zaniżają kwoty odszkodowań to już standard. Sama przez to przechodziłam i wcale nie były to kwoty rzędu kilkuset złotych, a kilku tysięcy a no sorry ale tego to ja tak odpuścić nie mogłam. to zgłosiłam się do firmy Economist, oni się zajmują odzyskiwaniem dopłat do odszkodowania i w ostatecznym rozrachunku udało się.kasę wywalczyli za mnie. powiem Wam generalnie tak - próbować zawsze trzeba, my nic nie tracimy a możemy zyskać to co przecież nam się należy. jak coś to telefon zostawiam do tych ekspertów 882 000 883

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Odszkodowania komunikacyjne



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników