Zarejestruj

AXA Direct - Ubezpieczenie OC i AC - Opinie klientów

Opinie klientów o firmach ubezpieczeniowych. Ocena jakości obsługi, warunków ubezpieczeń, szybkości wypłaty odszkodowań itp. Oceny i doświadczenia osób ubezpieczonych przez dane Towarzystwo.
Początkujący
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:20 am
Lokalizacja: Poznań, Bydgoszcz, Cała Polska
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 1 razy

Re: AXA Direct - Ubezpieczenie OC i AC - Opinie klientów

Postprzez ekolife » Wt lip 18, 2017 8:09 pm

darek napisał(a):ponad 3 miesiące temu miałem szkodę z oc axa direct.sprawca przyznał się do winy, napisał przyznanie się do spowodowania szkody,policja potwierdziła winę sprawcy opisując przebieg zdarzenia i ukarali sprawcę mandatem. axa direct po miesiącu odpisało mi że brak jest dokumentów oględzin auta sprawcy. więc oni mają czas 90 dni.Po 3 miesiącach dostaję pismo że samochód sprawcy ma za małe uszkodzenia by mógł uszkodzić moje auto i odmawiają wypłaty odszkodowania.tak więc mając sprawcę przyznającego się do spowodowania kolizji,mając notatkę policji uznającą jego winę muszę iść do sądu by walczyć o odszkodowanie.Takiej bezczelności nie widziałem jak żyję.Współczuję przyszłym poszkodowanym w tym towarzystwie,a tym co mają tam ubezpieczenie życzę szkody od klientów axy aby się przekonali jaki los gotują innym .pozdrawiam darek


To, że ktoś przyzna się do winy nie jest w świetle prawa i obowiązujących przepisów wyznacznikiem do wypłaty odszkodowania.

Nie znam dokładnie Twojej sytuacji, ale mogę jedynie podpowiedzieć co należy zrobić podczas kolizji czy wypadku.

Przede wszystkim, wzywasz Policję, nawet do najmniejszej "stłuczki".
Często bywa tak, że sprawca mimo przyznania się podczas kolizji nie potwierdza jej w momencie, gdy Towarzystwo Ubezpieczeniowe pyta
czy takie zdarzenie było. Dlatego protokół z Policji bardzo wskazany.

Sprawa kolejna, to zdjęcia. Jeśli jesteś w stanie, a Smartfon to ma chyba prawie każdy, robisz zdjęcia z miejsca zdarzenia i zdjęcia uszkodzonych pojazdów
dokładnie z dnia kiedy wystąpiła szkoda.
Jeśli uważasz, że TU popełniło błąd to zawsze masz swoje zdjęcia i możesz je przedstawić pisząc odwołane.
Pamiętaj ustalenie szkody i sprawcy nie jest wyznacznikiem, zawsze możesz się odwołać.

Wiem, że podczas podobnych zdarzeń nie myśli się w taki sposób, bo człowiek zdenerwowany, ale powyższe pomaga trochę sprawę ułatwić,
a przede wszystkim zebrać kilka dowodów.

Co do braku wypłaty odszkodowania ze strony AXA, tutaj zaznaczam, że to tylko teoria, może auto sprawcy w czasie tych kilku miesięcy zostało naprawione?
Możesz powołać rzeczoznawcę, który oceni, czy taki fakt był lub też nie, ale niestety to Ty musisz walczyć i koszt takiego rzeczoznawcy ponosisz Ty.

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Pn wrz 18, 2017 7:33 am
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: AXA Direct - Ubezpieczenie OC i AC - Opinie klientów

Postprzez Misieq12 » Pn wrz 18, 2017 7:42 am

Witam,

Mam pytanie co do ubezpieczenia OC, a mianowicie dzisiaj syn miał mała stluczkę na parkingu z jego winy. Syn nie posiada jeszcze zniżek pierwszy rok jego ubezpieczenia. Za ten rok wysokość OC była 1030zl. Jakiej podwyżki OC mogę się spodziewać w takim przypadku?

Pozdrawiam.

Doradca
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): Śr mar 09, 2016 2:16 pm
Podziękował : 2 razy
Pomógł: 13 razy

Re: AXA Direct - Ubezpieczenie OC i AC - Opinie klientów

Postprzez Ubea » Pn wrz 18, 2017 11:04 am

Misieq12 napisał(a):Jakiej podwyżki OC mogę się spodziewać w takim przypadku?


Każdy ubezpieczyciel stosuje nieco inne tabele zwyżek i zniżek. Zachęcamy jednak do sprawdzenia w kalkulatorze OC (link w podpisie), który ubezpieczyciel potraktuje najłagodniej tę sytuację.

Początkujący
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:17 pm
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 0 razy

Re: AXA Direct - Ubezpieczenie OC i AC - Opinie klientów

Postprzez promilek » Cz lis 02, 2017 8:42 pm

Zdecydowanie NIE POLECAM firmy AXA Direct. 13 sierpnia 2017 miałem wypadek z winy ubezpieczonego w AXA Direct. Przysłany przez AXA Direct rzeczoznawca wycenił szkodę na 4700 zł zaś realny koszt naprawy pojazdu to 17400 zł. Ich likwidator szkód wiedząc, że pojazd nie jest składnikiem mojej firmy, informował mnie, że wypłacą mi kwotę netto ponieważ mam firmę i jestem płatnikiem podatku VAT. To jawne namawianie do przestępstwa skarbowego bo jak można odliczać VAT od pojazdu, który nie ma nić wspólnego z działalnością opodatkowaną. Policja i Prokuratura uznały ubezpieczonego w AXA Direct za sprawcę wypadku i skierowały do ukarania do Sądu a dla AXA to nie ma znaczenia i obecnie to prawie 3 miesiące od wypadku a oni nawet jeszcze nawet nie uznali odpowiedzialności za szkodę.

Czy ubezpieczać się w AXA Direct ? NIE !!!!! Szkoda nerwów i przyszłych poszkodowanych.

Zasłużony
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): Wt cze 12, 2018 9:57 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Pomógł: 4 razy

Re: AXA Direct - Ubezpieczenie OC i AC - Opinie klientów

Postprzez AWUBEZPIECZENIADG » Cz sie 09, 2018 12:57 pm

Ubezpieczenie OC ma nas chronić przed skutkami kolizji, której jesteśmy sprawcami, abyśmy w takiej sytuacji nie musieli ponosić kosztów ze swojej kieszeni. Wybierając samo OC można kierować się ceną, ponieważ Ustawa gwarantuje tutaj taki sam zakres w Każdym z Towarzystw. Różnice mogą pojawić się w opcjach dodatkowych typu NNW i Assistance. Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC, to firmy Ubezpieczeniowe często doliczają dodatkową zniżkę za wybór pakietu OC+AC.
Ubezpieczenie wylicza się bezpośrednio na klienta i jego pojazd i na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Dlatego dla jednego klienta wyjdzie najtaniej ubezpieczenie w Towarzystwie X, a dla innego w Y. Nie ma też reguły, że w danym Towarzystwie jest najtaniej, ponieważ panuje tutaj bardzo duża zmienność. Ponadto jeśli chodzi o ubezpieczenie AC duże różnice powstają w zależności od wybranego przez nas zakresu i wariantu (pakiet: ASO, warsztat partnerski czy kosztorys; Stała, czy Zmienna Suma Ubezpieczenia; Z Redukcją, czy bez Redukcji Sumy Ubezpieczenia po wypłacie odszkodowania).
Proponuję udać się do multiagencji, gdzie kompetentny Agent dobierze ubezpieczenie najlepiej dostosowane do oczekiwań klienta zarówno jeśli chodzi o zakres jak i cenę i co najważniejsze powinien wyjaśnić co na tę cenę wpływa. Czyli przygotuje kompletną ofertę pod określonego klienta.

Poprzednia strona

Powrót do Ubezpieczenia komunikacyjne - Opinie



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników